Telafi Eğitimi Nasıl Olacak? Ziya Selçuk Detayları Açıkladı

Telafi eğitimi nasıl olacak? Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, "Telafide Ben de Varım" programının tanıtımında yaptığı açıklamada ''Yaz döneminde isteğe bağlı telafi eğitimi açık olacak'' dedi ve ayrıntıları anlattı. Bakan Selçuk, şunları söyledi:Farklı destek mekaniz.

Telafi Eğitimi Nasıl Olacak? Ziya Selçuk Detayları Açıkladı

Telafi eğitimi nasıl olacak? Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, "Telafide Ben de Varım" programının tanıtımında yaptığı açıklamada ''Yaz döneminde isteğe bağlı telafi eğitimi açık olacak'' dedi ve ayrıntıları anlattı.

s-d87af6d89b5c008cde05f4b31bd3b6387f3533
Bakan Selçuk, şunları söyledi:Farklı destek mekanizmalarımızla sizlere en nitelikli şekilde ulaşmaya çalışsak da eğitimin uzaktan gerçekleşmesi öğrenci eğitmen ve aileler için bir takım sınırlıklar doğurdu, bunun farkındayız.Biz bunları belirlemek için araştırmalar yaptık. Elbette kanıta dayalı olarak farklı öğrencilerde telafi eğitimine ihtiyaç olduğunu tespit ettik.Bir telafi programıyla salgının eğitime yansıyan olumsuzluklarını hep birlikte bertaraf etmek fırsat adaleti ilkemiz doğrultusunda, öğrencilerimizi desteklemek istiyoruz.UDEP adını verdiğimiz ulusal destekleme programını da tam bu nedenle hazırladık. 2020 - 2021 eğitim öğretim yılını 2 Temmuz cuma günü sonlandırıyoruz.

Karneler 18 Haziran'da

s-ce83b210493e89045919d62a2bcb05f8aa3de9
Biz okullarımızı açık tutacağız. 21 Haziran'da yoğun olarak başlayacağımız faaliyetler öncesinde sistem altyapımızda yoğunluğa neden olmamak için de karneleri 18 Haziran'dan itibaren öğrencilerimize açıyoruz. dileyen karnelerine 18 Haziran'dan sonra ulaşabilecek. Yaz döneminde tamamen isteğe bağlı olarak bir telafi programını başlatıyoruz.

Okullar yazın açık tutulacak

s-fce59816580679d7b1d835e517e1bd97e2cd0d
Gelecek eğitim öğretim yılına tüm paydaşlarımızla canlı bir başlangıç yapmayı hedefliyoruz.Yaz dönemiyle birlikte bakanlığımız 1.5 yıl sürecek olan ulusal destekleme dönemine girmiş oluyor.1.5 yıl sürecek olan destek kapsamında yapılacak çalışmalardan bahsetmek isterim.Her okulumuz kendi okullarındaki öğrencilerin ihtiyaçlarını belirleyecek. Okullar UDEP kapsamında böylece bir telafi planı da oluşturmuş olacak.18 Haziran - 2 Temmuz'da uygulamaya başlayacaklar.2 Temmuz'dan yeni eğitim öğretim başlayıncaya kadar öğrencilere açık tutulacak.Yaz boyu okullarda çocuklarımızı ağırlayacağız. Öğretmenlerimiz de ders saati üzerinden görev alabilecekler isterlerse.Dolu dolu geçen bir yazın ardından yeni eğitim öğretim yılına başlayacağız.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER