Tepki Çeken Şiddet Görüntülerine Emniyet'ten Savunma: 'Elindeki Çantayla Polislere Saldırdı'

İstanbul Esenyurt’ta bir kadının polisler tarafından darp edildiği olayla ilgili Emniyet Genel Müdürlüğü'nden açıklama geldi.

Tepki Çeken Şiddet Görüntülerine Emniyet'ten Savunma: 'Elindeki Çantayla Polislere Saldırdı'

İstanbul Esenyurt’ta bir kadının polisler tarafından darp edildiği olayla ilgili Emniyet Genel Müdürlüğü'nden açıklama geldi. Açıklamada kadının polislere elindeki çanta ile saldırdığı öne sürüldü.

s-bee5c3daf900835a7c88088f908b910a9a15e6
Esenyurt'ta bir kadının polis tarafından darp edildiğini gösteren güvenlik kamerası görüntüleri kamuoyunda tepkilere neden olmuştu.Söz konusu olay, 20 Aralık 2020 tarihinde Esenyurt’ta bir sitede meydana gelmişti.Darp edilen 32 yaşındaki Gökçe Yaşar’ın ifadesine göre, gece yarısı site içinde yanında bir polis aracı durdu. Yaşar, polisin “nereye gidiyorsun lan” diye seslenmesine tepki gösterdi. Polisten üslubunu düzeltmesini isteyen Yaşar, büyüyen tartışma sonrası polis tarafından hem sokakta hem de araç içinde dakikalarca darp edildiğini belirtti. Kendisine ters kelepçe takıldığını ve darp sırasında “senin hakkından ben gelirim” denilerek küfür ve hakarete maruz kaldığını ifade eden Yaşar, darp raporu almak için hastaneye gitti. Esenyurt Devlet Hastanesi’ndeki hekimin, ‘az benzetmişsiniz’ diyerek yüzüne güldüğünü ve darp raporu vermediğini anlattı. Yaşar, polisler hakkında şikayetçi oldu.

Daha sonra olay anına dair görüntü kayıtları ortaya çıktı.

Polis Bir Kadını Yere Yatırıp Dövdü, Diğer Polisler Seyretti -

"Elindeki çanta ile görevlilere saldırdı"

s-c80c4680ad4c5af8ecf5b349a2238da4e17030
İstanbul Emniyet Müdürlüğü de olayla ilgili yazılı açıklama yaptı. Açıklamada, "20.12.2020 tarihinde saat 00:45 sıralarında gürültü konusunda gelen ihbar kapsamında haber merkezi anonsu ile görevlilerimizce olay yeri olan Esenyurt ilçesi Yeşilkent Mahallesi Nazım Hikmet Bulvarı üzerindeki adrese geçilmiş, olay yerinde G.Y. isimli şahsın sokağa çıkma yasağı saatinde dışarıda olduğu ve bağırarak çevreyi rahatsız ettiği anlaşılmış, kadın şahıs görevlilerimizce uyarılmış ise de uyarılara riayet etmemiş, mukavemet göstererek elindeki çanta ile görevlilere saldırarak yüzüne vurması akabinde görevlilerimizce zor kullanmak suretiyle yakalanmıştır.  Her iki tarafın alınan doktor raporlarında "Basit Tıbbi Müdahale ile Giderilebilir" yaraların olduğu belirtilmiş, kadın şahsın 0,61 promil alkollü olduğu tespit edilmiştir. Olay ile ilgili olarak her iki taraf hakkında adli işlem yapılmıştır. Görevli personel hakkında adli kovuşturma devam etmektedir" denildi.

O anların görüntüleri

O anların görüntüleri O anların görüntüleri 60bb5e2a376b0baa13a56c83.jpg
DHA ve Gazete Duvar
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER