Teselli Olmadı: Bir Rakam ile Büyük İkramiyeyi Kaçıran Kişi 'Haram' Diyerek 20 Bin TL'lik Biletini Yaktı

Bursa'da yaşayan Esat Şahan isimli vatandaş Milli Piyango'nun yılbaşı büyük ikramiyesini tek sayıyla kaçırdı.

Teselli Olmadı: Bir Rakam ile Büyük İkramiyeyi Kaçıran Kişi 'Haram' Diyerek 20 Bin TL'lik Biletini Yaktı

Bursa'da yaşayan Esat Şahan isimli vatandaş Milli Piyango'nun yılbaşı büyük ikramiyesini tek sayıyla kaçırdı. Şahan, teselli ikramiyesi olarak 20 bin lira isabet eden Milli Piyango biletini 'haram' diyerek yaktı. Şahan'ın bir mobilyacıda asgari ücretle çalıştığı öğrenildi.

Bursa’nın İnegöl ilçesinde yaşayan Esat Şahan'ın bir numarası farklı ‘1358430’ numaralı çeyrek biletine teselli ikramiyesi çıktı.

s-aa74b9e5adb310b82436d9cdee7497e4eb6f4c
Bileti sorgulattığında 20 bin TL para kazandığını, bu paranın ‘haram’ olduğunu ifade eden  37 yaşındaki Şahan, bileti yaktı.

Bir mobilyacıda asgari ücretle çalışan, evli ve bir çocuk babası olduğunu söyleyen Şahan, şunları aktardı

Bir mobilyacıda asgari ücretle çalışan, evli ve bir çocuk babası olduğunu söyleyen Şahan, şunları aktardı Bir mobilyacıda asgari ücretle çalışan, evli ve bir çocuk babası olduğunu söyleyen Şahan, şunları aktardı 5e136b3b6bcc6ade31e90d1f.jpg
“Alışveriş merkezine çay içmeye gittim. Hesabı ödemeye gittiğimde bir bayan bilet uzattı, alır mısınız diye. Ben de çocuğumun ısrarına dayanamayarak satın aldım. Bileti sorgulattığımda son bir rakam ile 20 milyon lirayı kaçırdığımı gördüm. Çeyrek bilet olan biletime 20 bin TL vurdu. Haram para olduğu için bilete dokunmadım, paraya çevirmedim. Piyango bileti alanlara almamalarını tavsiye ederim, haramı evlerine sokmasınlar.”

Esat Şahan'ın patronu Hüseyin Çakır, ise yaşananları şu sözlerle anlattı

s-772eab1e3d2f892173f06a371b59490ef6743e
“Bilet almış. ‘Para çıktı, bu parayı tahsil etmek için Bursa'ya gideceğim, yarım gün izin verebilir misin’ dedi. Ben de kendisine bu paranın hayır getirmeyeceğini söyledim. O da zaten kendisi için kullanmayacağını, akrabalarının borçları varmış onları ödeyeceğini söyledi. ‘Bu bileti yakalım sen de bu işten kurtul’ dedim. Bilet alacak insanlar bu işin haram olduğunu güzel bir şey olmadığını anlasınlar, arz talep olmazsa milli piyango ortadan kalkar.”Şahan’a bu güzel davranışından dolayı bir maaş ikramiye vereceklerini belirten patronu Hüseyin Çakır “Şimdi kardeşimiz böyle bir şey yaptığı için biz de kendisine bir maaş ikramiye vereceğiz, helali hoş olsun. Esat ikramiyeye takılı kalmadı. Yaptığı çok güzel bir davranış. Bugün haram 20 bin TL'yi yaktı. Tebrik ediyorum” dedi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER