Trump Tarafından Erdoğan'a Yazıldığı İddia Edilen Bir Mektup Sızdırıldı

ABD Başkanı Donald Trump’ın Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan’a gönderdiği iddia edilen bir mektup ortaya çıktı.

Trump Tarafından Erdoğan'a Yazıldığı İddia Edilen Bir Mektup Sızdırıldı

ABD Başkanı Donald Trump’ın Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan’a gönderdiği iddia edilen bir mektup ortaya çıktı. Söz konusu mektupta Trump’ın Erdoğan’a hitaben “Sert bir adam olma” ifadelerini kullandığı iddia edildi.

s-08bdfbd668c16eb3be128bf6bcd905fa9d6915
ABD merkezli Fox Business Network kanalından sunucu Trish Regan, Trump’ın Erdoğan’a gönderdiğini iddia ettiği bir mektubu paylaştı. Mektubun 9 Ekim'de yazıldığı öne sürülüyor.

Trump tarafından yazıldığı iddia edilen mektupta yer alan ifadeler ise şöyle

s-41069c882bf2cf787e8825501561f2cc1d6aab
''Sayın Başkan, İyi bir anlaşma için çalışalım. Binlerce kişinin katledilmesinden sorumlu olmak istemiyorsun, ben de Türkiye’nin ekonomisini mahvetmekten sorumlu olmak istemiyorum ve ederim de. Pastör Brunson konusunda sana bir örnek sunmuştum. Sorunlarının bazılarını çözmek için çok çalıştım. Dünyayı hayal kırıklığına uğratma. Harika bir anlaşma yapabilirsin. General Mazlum seninle müzakere etmek istiyor ve geçmişte hiç vermediği tavizleri vermeye niyetliler. Bana gönderdiği bir mektubun bir kopyasını gizli olmak kaydıyla iliştiriyorum.Bunu doğru ve insani bir yolla yapabilirsen tarih senden yana olacaktır. Eğer iyi şeyler olmazsa seni sonsuza dek şeytan olarak göreceğim. Sert bir adam olma. Aptal olma. Seni daha sonra arayacağım''.

Amerika'nın Sesi Büro Şefi Herman, Mektup Beyaz Saray tarafından doğrulandı dedi

Beyaz Saray muhabirleri de söz konusu mektubun doğrulandığını bildirdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER