Vandallık Kazandı! Cumhurbaşkanlığı Korumalarınca Dövülen Avukatın Davasına Takipsizlik...

Demirören ve Kalyoncu ailelerinin çocuklarının düğününün yapıldığı Çırağan Sarayı’nın önündeki yolun trafiğe neden kapatıldığını sorduğu için cumhurbaşkanlığı koruma polisleri tarafından darp edilen avukat Sertuğ Sürenoğlu’nun davasında takipsizlik kararı ve.

Vandallık Kazandı! Cumhurbaşkanlığı Korumalarınca Dövülen Avukatın Davasına Takipsizlik...

Demirören ve Kalyoncu ailelerinin çocuklarının düğününün yapıldığı Çırağan Sarayı’nın önündeki yolun trafiğe neden kapatıldığını sorduğu için cumhurbaşkanlığı koruma polisleri tarafından darp edilen avukat Sertuğ Sürenoğlu’nun davasında takipsizlik kararı verildi.

s-0bfa2b59f832a14b3b2f3c69893e7e21d33ce8
Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın da nikâh şahitliği yaptığı 13 Nisan 2019’daki düğün için Çırağan Sarayı’nın önündeki caddenin bir bölümü trafiğe kapatılmıştı.

Orada bulunan avukat Sertuğ Sürenoğlu bu duruma "Bir düğün için olur mu?" diyerek isyan edince cumhurbaşkanlığı korumaları ve polislerce bir araca götürülmüştü.

Orada bulunan avukat Sertuğ Sürenoğlu bu duruma "Bir düğün için olur mu?" diyerek isyan edince cumhurbaşkanlığı korumaları ve polislerce bir araca götürülmüştü. Orada bulunan avukat Sertuğ Sürenoğlu bu duruma "Bir düğün için olur mu?" diyerek isyan edince cumhurbaşkanlığı korumaları ve polislerce bir araca götürülmüştü. 60bdfa94e7576b616fab7262.jpg
Burada ters kelepçe vurulduğunu söyleyen Sürenoğlu, gözlerinin de bağlanarak darp edilmeye başladığını anlatmıştı. Sürenoğlu, savcılık ifadesinde “Bana cumhurbaşkanı korumaları işkence yaptı ve zorla cumhurbaşkanına hakaret ettiğimi beyan eden tutanak imzalatıldı” demişti.Savcı, Sürenoğlu'nun hakaretten tutuklanmasını istemiş, mahkeme ise ev hapsi şartıyla bırakmıştı. Sürenoğlu hakkında Cumhurbaşkanı'na hakaretten açılan dava da kısa sürede düşmüştü.Sözcü’den Alişer Delek’in haberine göre savcı, araç içi kamera kaydı olmadığı için, diğer polislerin ifadesine başvurmadan ‘müştekinin şüpheliler tarafından görevin gerekleri dışında kasten yaralandığına dair kamera kaydı veya tanık beyanı dahil somut delil bulunmadığı’ gerekçesiyle şüpheliler hakkında kovuşturmaya yer olmadığına karar verdi.

Adalet Bakanı takip edeceği sözünü vermişti...

s-a54428f8c21a53a89992b6297a212710283ee7
Sürenoğlu o gece ve sonrasında yaşadıklarını şöyle anlatmıştı:"Babamla eve geldiğimde annem çok üzüldü. Ben çocukluğumda dahil hayatımda hiç kavga etmedim. İlk defa beni öyle gördü. Sonra barolar harekete geçti. Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu aradı, davanın takipçisi olacağını söyledi. CHP ve İYİ Parti liderleri aradı. Canan Kaftancıoğlu ziyaretime geldi. Her partiden geçmiş olsun demek için aradılar. Ev hapsimin 40. günü Adalet Bakanı Abdülhamit Gül aradı. “HSYK'da da savcı ve hakimler hakkında gerekli soruşturmayı başlatıyorum, geçmiş olsun” dedi."
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER