Yeni Zelanda Başbakanı'ndan 'Kovid-19 Hastalarıyla Seks Yapmayın' Uyarısı

Koronavirüs salgınının başladığı günden beri sınırlarını sık sık kapatan ve çok sıkı önlemler alan Yeni Zelanda Başbakanı Jacinda Ardern düzenlediği basın toplantısında yaptığı açıklamalarla gündem oldu.

Yeni Zelanda Başbakanı'ndan 'Kovid-19 Hastalarıyla Seks Yapmayın' Uyarısı

Koronavirüs salgınının başladığı günden beri sınırlarını sık sık kapatan ve çok sıkı önlemler alan Yeni Zelanda Başbakanı Jacinda Ardern düzenlediği basın toplantısında yaptığı açıklamalarla gündem oldu. Ardern'in "Kovid-19 hastalarıyla seks yapmayın" uyarısı ülkede tartışmalara yol açtı.

s-56c9fd8045c19a3a3539543d16727730eff0ab
Sağlık Bakanı Dr. Ashley Bloomfield ile günlük basın toplantısını gerçekleştiren Ardern, basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Bir basın mensubunun Auckland’daki bir hastanede bir hasta ile refakatçinin cinsel ilişkiye girdiğine dair iddialar ile ilgili bir soru sordu.

"Şu an içinde bulunduğumuz ortamda bu yüksek riskli bir aktivite"

s-4544fdf9958e31419f745bbc1755e4b8ffa1a3
Soru sorulurken Yeni Zelanda Başbakanı, ne yapacağını şaşırırken Dr.  Bloomfield da, “Şu an içinde bulunduğumuz ortamda bu yüksek riskli bir aktivite” dedi. Daha sonra söz alan Ardern ise, “Ben genel olarak Kovid-19 durumundan bağımsız olarak bu tür etkileşimlerin hastanelerin ziyaret saatlerinde yapılmaması gerektiğini düşünüyorum. Benim fikrim bu” dedi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER