Yıldırım Bişeyler Dedi: 'Enflasyon Amerika’da 0'dan Yüzde 7’ye Çıkmış 7 Kat, Bizde 10'dan 20’e Çıkmış 2 Kat'

'Amerika, Avrupa denen ülkeler bunlar enflasyon diye bir şey bilmiyor' Yıldırım burada yaptığı konuşmada ekonomi konusunda değerlendirmelerde bulundu.

Yıldırım Bişeyler Dedi: 'Enflasyon Amerika’da 0'dan Yüzde 7’ye Çıkmış 7 Kat, Bizde 10'dan 20’e Çıkmış 2 Kat'
s-154e38ea3a603895ce3e83a690b5d840d93618

'Amerika, Avrupa denen ülkeler bunlar enflasyon diye bir şey bilmiyor'

Yıldırım burada yaptığı konuşmada ekonomi konusunda değerlendirmelerde bulundu. Pandeminin getirdiği belirsizliğin ‘bütün dünyayı kasıp kavurduğunu’ belirten Yıldırım, “Bunu yaşadığımız hayat pahalılığı, ekonomideki dalgalanmalara bir mazeret olarak söylemiyorum. Bu bir gerçek, bu bir durum tespiti. Amerika, Avrupa denen ülkeler bunlar enflasyon diye bir şey bilmiyor. Bugün Amerika’da sıfırdan yüzde 7’ye çıkmış enflasyon. Bu ne demektir, 7 kat artış. Bizde 10'lardan 20’ye çıkmış, 2 kat artış. İyi mi, değil. Şunu söylemek istiyorum. Belirsizliği yönetemezsiniz. Hiçbir ülke belirsizliği yönetemez” dedi.

Krizin yönetilebileceğini ancak belirsizliğin yönetilemeyeceğini savunan Yıldırım, sözlerini şöyle noktaladı:

“Hepimizin umudu bu belanın bir an önce defolmasıdır. Bütün insanlığın başından defolmasıdır. Bunun için bilim adamları herkes gece gündüz çalışıyor. Biz sağlık sistemimizi eyvallah seferber ettik. Bundan en az hasarla çıkmak için elimizden gelen bütün gayreti gösteriyoruz.”
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER