YÖK'ten üniversitelere zam uyarısı: Enflasyonu geçmeyin

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) tarafından vakıf üniversitelerine "Eğitim ve Öğretim Ücreti" konulu yazı gönderildi. Gönderilen yazıda, bazı üniversitelerin eğitim ve öğretim ücretlerine enflasyon oranının üzerinde zam yaptıklarına dair şikayetler olduğu belirtildi. Vakıf Y

YÖK'ten üniversitelere zam uyarısı: Enflasyonu geçmeyin

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) tarafından vakıf üniversitelerine "Eğitim ve Öğretim Ücreti" konulu yazı gönderildi.

Gönderilen yazıda, bazı üniversitelerin eğitim ve öğretim ücretlerine enflasyon oranının üzerinde zam yaptıklarına dair şikayetler olduğu belirtildi.

Vakıf Yükseköğretim Kurumları Mütevelli heyetlerinin, eğitim ve öğretim ücretlerinin belirlenmesi sürecinde vakıf yükseköğretim kurumlarının kâr amacı güdemeyeceklerine ilişkin mevzuat düzenlemelerine işaret edilen yazıda, öğrencilerin talep ve şikâyetlerinin dikkate alınarak bu konuda gerekli özenin gösterilmesi, eğitim ve öğretim ücreti artış sınırının enflasyonun üzerinde olmaması istendi.

Yazıda ayrıca daha önce vakıf yükseköğretim kurumlarına duyurulan "Kahramanmaraş merkezli depremden zarar gören vatandaşlar ile öğrencilerin barınma durumları, sosyal koşullar ve sürdürülebilir öğretim süreçleri gibi çeşitli etkenlerin bir arada değerlendirildiği ve depremzede öğrencilere, eğitim ve öğretim ücretleri ile burs ve barınma ihtiyaçları konularında kolaylık sağlamaları" kararı da hatırlatıldı. (TRT)

YÖK duyurdu: Lisans ve lisansüstü bursları artırıldı

 

Milyonlarca öğrenciyi ilgilendiriyor: YÖK'ten flaş YKS açıklaması!

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER