kiralık bahis sitesi istanbul protez saç

Yüksek Lisans ve Doktora Tezinde İntihal Yaptığı İddia Edilen Avusturyalı Bakan İstifa Etti

Avusturya Çalışma, Aile ve Gençlik Bakanı Christine Aschbacher, yüksek lisans ve doktora tezinde intihal yaptığı iddialarının ortaya çıkmasının ardından 9 Ocak'ta istifa etti. Independent Türkçe'nin haberine göre akademideki sahtekarlıklar üzerine uzmanlaşmış Stefan Weber,.

Yüksek Lisans ve Doktora Tezinde İntihal Yaptığı İddia Edilen Avusturyalı Bakan İstifa Etti

Avusturya Çalışma, Aile ve Gençlik Bakanı Christine Aschbacher, yüksek lisans ve doktora tezinde intihal yaptığı iddialarının ortaya çıkmasının ardından 9 Ocak'ta istifa etti.

s-6c2f1ab05d4fb697cf87af03c748c9a9e4897a
Independent Türkçe'nin haberine göre akademideki sahtekarlıklar üzerine uzmanlaşmış Stefan Weber, Aschbacher’in 2006’da Wiener Neustadt’taki Uygulamalı Bilimler Üniversitesi’ndeki yüksek lisans tezinde intihal, yanlış yapılmış alıntılar ve Almanca dil bilgisi yanlışları bulunduğunu iddia etmişti.

Doktora tezi için de aynı iddialarda bulundu

s-3a240bf6a4294ecc6a1b4367351c4f4795c538
Weber, Aschbacher’in geçen yıl Slovakya’daki Bratislava Teknik Üniversitesi’nde sunduğu doktora tezine de benzer iddiaları yöneltti. Çalışmanın “daha önce hiç görülmemiş derinlikte kötü" yazıldığını belirten Weber, saçmalık ve intihal içerdiğini iddia etti. Metnin beşte birinden fazlasının başka kaynaklardan alındığını vurguladı.

İddiaları reddedip istifa etti

s-d08d5831588d8c51b8052875171dd9dccf4974
The Guardian'ın haberine göre, muhafeletin sert tepkisiyle karşılaşan Aschbacher, söz konusu iddiaları reddetti. “Düşmanlığın, siyasi ajitasyonun ve saldırıların” dayanılmayacak seviyeye ulaştığını belirtip ailesini korumak için görevden ayrıldığını açıkladı.Kurz ise Twitter’da yaptığı açıklamada, istifa kararına saygı duyduğunu ve boşalan koltuk için yeni ismi pazartesi açıklayacağını bildirdi. Çin Aşısında Kafa Karıştıran Sonuçlar: Türkiye'de Yüzde 91, Endonezya'da Yüzde 65 Koruma - 'Bana Biraz Abartı Geldi...' Faturayı Ödeyemeyen Yurttaştan 'Lütfen Suyu Kesme' Notu - Hangisi Daha Güvenli; Telegram mı, Signal mi?
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER