Zelenski, esir düşen 106 askerinin ülkeye döndüğünü açıkladı

Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenski, günlük ulusa sesleniş konuşmasında Bahmut’ta savaşırken Ruslara esir düşen 106 Ukrayna askerinin daha ülkeye döndüğünü açıkladı. Zelenski, “Bugün esir değişimi üzerinde çalışan ekibimizden olumlu bir sonuç daha aldık.

Zelenski, esir düşen 106 askerinin ülkeye döndüğünü açıkladı

Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenski, günlük ulusa sesleniş konuşmasında Bahmut’ta savaşırken Ruslara esir düşen 106 Ukrayna askerinin daha ülkeye döndüğünü açıkladı.

Zelenski, “Bugün esir değişimi üzerinde çalışan ekibimizden olumlu bir sonuç daha aldık. 106 savaşçımız daha Rus esaretinden kurtularak geri döndü. Bahmut’ta savaşıyorlardı. Bu 106 kişi hakkında hiçbir bilgi yoktu ve kayıp olarak kabul edilmişlerdi. Ama onları bulduk ve eve getirdik. 8 subay, 98 asker ve çavuş. Bunu mümkün kılan herkese teşekkür ediyorum” açıklamasında bulundu.

Ukrayna Devlet Sınır Servisi (DPSU) resmi Telegram hesabından esir değişimiyle ilgili yapılan açıklamada, “Bakhmut yönünde bir mahkum değişimi gerçekleşti. Lviv müfrezesinin 7 sınır muhafızı da dahil olmak üzere Ukrayna'nın 106 savunucusu esaretten döndü. Memleketimize hoş geldiniz, cesur savaşçılarımız!” ifadeleri kullanıldı.

Zelenski’den F-16 açıklaması

 

G7'de Biden - Zelenskiy buluşması

 

Zelenskiy'den G7'de liderlerle görüşme trafiği

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER