İbrahim Erkal Anma Etkinliği

İbrahim Erkal Anma Etkinliği, ünlü sanatçıyı anmak ve müziğini yaşatmak için düzenlenen özel bir etkinliktir. Bu etkinlik, Erkal'ın unutulmaz şarkıları ve sanat eserlerini hatırlamak için fırsat sunmaktadır.

İbrahim Erkal Anma Etkinliği

İbrahim Erkal'ı anma amacıyla düzenlenen 'Yıldızlar Arasında Senin Şarkıların' etkinliği, 11 Mayıs 2017 tarihinde Büyükçekmece Atatürk Kültür Merkezi'nde gerçekleşti. Etkinliğe, Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, İbrahim Erkal’ın eşi Filiz Erkal, oğlu İbrahim Eralp Erkal ve birçok Büyükçekmeceli vatandaş katıldı.

Etkinlik Detayları


Etkinlik Detayları

Erkal’ın anısına çıkarılan 'Hürmet' albümünde yer alan şarkıları seslendiren sanatçılar arasında Serkan Kaya, Ceylan, Zehra, Kafadar Grubu, Irmak Arıcı, Sufle ve Aydilge bulunmaktaydı. Katılımcılar, İbrahim Erkal'ın unutulmaz eserlerini büyük bir duygusallıkla dinlediler.

Emeği Geçenlere Teşekkür

İbrahim Erkal’ın eşi Filiz Erkal, "Yedi sene geçmesine rağmen insanların gönlüne girmesi bana çocuklarım için büyük bir onurdur. İbrahim gerçekten herkesin dediği gibi bir halk ozanıydı. Emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. Vefatından sonra da İbrahim için kötü diyen tek kişi görmedim” dedi.


İbrahim Erkal Anma Etkinliği

Rahmetle Anıyoruz

Etkinlik öncesi konuşan Irmak Arıcı, “Yer yer duygulanacağız. İbrahim Erkal benim için bir müzisyen olarak gerçekten çok kıymetli. Ailesini tanıma fırsatını bulduğum için çok mutluyum. Kendileri çok kıymetli insanlar. Müzisyen olarak değil, insani duygularıyla da bize her zaman örnek olduğu için kendisini rahmetle anıyorum” şeklinde konuştu.

Kelimeler Yetmez

Etkinlik öncesi konuşan bir başka sanatçı Serkan Kaya, "İbrahim Erkal hepimiz için çok kıymetli bir insandı. Onu her zaman sevgi ve hürmetle anıyoruz ve anmaya da devam edeceğiz. Söylenecek çok şey var ama kelimeler yetmez" açıklamasını yaptı.

Vur Dibine Şarkısı


İbrahim Erkal Anma Etkinliği

Kafadar Grubu üyeleri, "Biz ‘Vur Dibine’ isimli şarkıyı seslendirdik. Zaten birçok şarkısı olduğu gibi o da çok beğendiğimiz bir şarkıydı. Bize kısmet oldu. Şarkılar çok güzel. Geçmişte İbrahim ağabey ile birçok anımız da olmuştu. Çok duygusal ve etkileyici oluyor. Keşke aramızda olsaydı da onunla beraber yapsaydık. O yüzden çok hüzünlü oluyor" dedi.

Kaynak: Milliyet

Güncelleme Tarihi: 11 Mayıs 2024, 19:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER