Atilla Taş kimdir, neden tutuklandı?

Atilla Taş tutuklama haberleriyle gündem oldu. Barda karıştığı olay sonrası polise mukavemet gösteren Atilla Taş'ın hayatı ve kariyeri merak ediliyor. Peki, Atilla Taş kimdir, neden tutuklandı?

Atilla Taş kimdir, neden tutuklandı?

Atilla Taş, 4 Şubat 1975'te Ceyhan, Adana'da dünyaya geldi. Hayatının ilk yıllarında annesinin Almanya'ya gitmesi üzerine anneannesi tarafından büyütüldü. İlkokul ve ortaokulu Ceyhan'da, liseyi İstanbul'da Davutpaşa'da tamamladı. Lise eğitiminin üçüncü sınıfında ailesi İstanbul'dan Mersin'e taşınma kararı aldı; 1991'de burada İlkay Sarıköse ile evlendi. 1992'de ilk çocuğu Sezen doğdu. Manisa ve Hakkâri'de zorunlu askerlik yaptıktan sonra şarkıcılık yapmak amacıyla İstanbul'a döndü. Burada ekonomik zorluklarla karşı karşıya kaldı ve bu süreçte evliliği sonlandı.

İstanbul'da Erol Köse ile tanıştıktan sonra 1998'de Köse'nin yapım şirketinden ilk albümü Kırmızılım'ı piyasa sürdü ve bu albümdeki "Ham Çökelek" şarkısıyla gündeme gelerek ünlendi. 5. Kral TV Video Müzik Ödülleri'nde bu albümle "En İyi Çıkış Yapan Erkek Sanatçı" seçildi. Sonraki yıl Star TV dizisi Zilyoner'de Zülküf rolünü canlandırdı. 2000'de ABD'ye giderek New York Film Akademisi'nde sinema ve televizyon eğitimi aldı. Aynı sırada müzikal kariyerine de devam ederek Emmilenyum (2000), Pembeli (2001) ve Kınalı Kuzum (2004) albümleriyle ülkedeki popülerliğini devam ettirdi.

2010'ların başında Kanal 7'de Taş Devri programını sundu ve Show TV'deki Ben Burdan Atlarım yarışmasında yer aldı. Ekim 2012'de PSY'ın dünya çapında listelere giren "Gangnam Style" şarkısının "Yamyam Style" adındaki parodisini yayımladı.

ATİLLA TAŞ NEDEN TUTUKLANDI?

Şarkı Atilla Taş ve eşi, Beşiktaş'ta eğlendikleri barda iddiaya göre aşırı alkollü şekilde içeridekilere rahatsızlık verince dışarıya çıkarılmak istendi.Taş, işletmecilerle kavga etti. Olay yerine gelen polise de mukavemet gösterdiği öne sürülen Taş ve eşi gözaltına alındı. Adliyeye sevk edilen Taş tutuklanırken eşi ise adli kontrolle serbest bırakıldı.

Güncelleme Tarihi: 24 Aralık 2023, 09:36
YORUM EKLE
YORUMLAR
Sıla Ertugan (Atilla)
Sıla Ertugan (Atilla) - 3 gün Önce

Atilla Taş'a ve Kutsi'ye bayılıyorum bu ülkenin en yakışıklı Popstarları onlar Alişan,Ajdar,İsmail,Yalın,Tanla Teoman onların yanında halt yemiş nesi yakışıklı ki onların bence Kutsim, Atillam, Sandalım, Tatlısesim ve Sami Levim daha yakışıklı daha karizmatik daha erkeksi iyi ki Kral Atilla Taş hayranıyım aynı Gülten gibi biz Kınalı Kuzular Bekarlar Karakollar Elekler Çikolatalar hatta Ham Çökelekler Zennubeler Yamalı Tövbeler grubuyuz :) Ben henüz 23 yaşındayım :) ülkecek A.T. konserine ihtiyacımız var

Sıla Ertugan (3 Metre 5 Metre)
Sıla Ertugan (3 Metre 5 Metre) - 3 gün Önce

Aşkım Atillam güzelliğin karşımda Sevdan bela başımda kim anlarki halimden aşk beni anlatmasa

diloşmeleği
diloşmeleği @Sıla Ertugan (3 Metre 5 Metre) - 3 gün Önce

Noldu puşt sıla fanlıkmı yapıyorsun ona

Sıla Ertugan (Atilla)
Sıla Ertugan (Atilla) - 3 gün Önce

Kuşum Aydın'ı hiç sevmem ama seni çok severim Atillam Aydın daha kadınsı

SIRADAKİ HABER