‘Cem Karaca’nın Gözyaşları’ Filmi Durdurulabilir!

İlkim Karaca, ‘Cem Karaca’nın Gözyaşları’nın vizyonunun durdurulması için açtığı davada ödemesi gereken 3.5 milyon TL’yi mahkemeye yatırdı.

‘Cem Karaca’nın Gözyaşları’ Filmi Durdurulabilir!

İlkim Karaca, ‘Cem Karaca’nın Gözyaşları’nın vizyonunun durdurulması için açtığı davada ödemesi gereken 3.5 milyon TL’yi mahkemeye yatırdı. Resmi kararın yapım şirketine tebliğ edilmesi beklenirken, film sanatçının ölüm yıldönümünde Avrupa’da gösterime girilmesi planlanıyor.

 

CEM Karaca’nın eşi İlkim Karaca, ‘Cem Karaca’nın gözyaşları’ filminin gösteriminin durdurulması için İstanbul Fikri Sınai Haklar ve Hukuk Mahkemesi’ne başvuru gerçekleştirmişti. Karaca’nın 3.5 milyon TL teminat yatırırsa filme durdurma kararı çıkacağı söylenmişti.

İlkim Karaca, mahkemenin verdiği sürenin son gününde parayı yatırabildi. Ancak filmin gösterimi devam ediyor.

Konuyla ilgili İlkim Karaca’nın avukatı Yasin Gökalp ise şu açıklamayı yaptı; “Dava dosyasında gizlilik kararı vardır. Ancak teminat yatırıldı.  Hukuki olarak film durdurulmuş oldu. Tebligat ne zaman ellerine ulaşır bilemiyorum. Ama gösterimde olduğu için şu an için suç işlenmekte. Bunun için de süreci başlatacağız.”

Cem Karaca’nın Ölüm Yıldönümünde Film, Gösterimden Kalkabilir

İsmail Hacıoğlu canlandırdığı Cem Karaca rolünde olduğu filmin yapım şirketi Aytaç Medya ise şu anda ellerine ulaşan herhangi bir resmi mahkeme tebligatı olmadığından ötürü filmin Avrupa turnesinin devam ettiğini belirtti.

Yapım şirketi, oyuncuların bugün Almanya’da yapılacak olan gala için Avrupa’ya gittiklerini belirterek ekledi; “Film Norveç, İngiltere, Danimarka, Almanya, Fransa, Hollanda, Avusturya, Belçika, Azerbaycan ve Avustralya’da vizyona girmesi planlamıyor.” 8 Şubat 2004 tarihinde hayatını kaybeden Cem Karaca’nın aynı zamanda bugün ölüm yıldönümü ve izleyiciler için üzücü bir şekilde film gösterimden kaldırılıyor. Filme durdurma kararının böyle bir günde alınması ise hayranlarını çok üzdü.

26 Ocak’ta gösterime giren ‘Cem Karaca’nın Gözyaşları’ yaklaşık iki haftada 180 bin 434 kişi tarafından izlenme kaydetti.24 milyon 200 bin 870 TL hasılat elde etmeyi başardı.


Kaynak: Magazin Haberleri
Güncelleme Tarihi: 08 Şubat 2024, 14:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER