Badem

Badem

Badem

Badem

Gün içindeki enerji ihtiyacınızı önemli oranda karşılayan besinlerden bir diğeri badem. İçerisinde bulunan yağ asitleri hem kalbi hem de vücudunuzdaki yağ oranını koruyor. Spor öncesi ve sonrasında badem yiyerek karın kası gelişimine yardımcı olabilirsiniz.


Yulaf ve fıstık ezmesi

Yulaf gibi lif bakımından zengin olan besinler sindirim sistemine faydalı olduğu için kilo verilmesini kolaylaştırır. Fıstık ezmesi de karın kası egzersizlerinde kaybettiğiniz enerjiyi sağlıklı bir şekilde karşılamanızı sağlar.


Balık

Uzun süreli tokluk hissi vermesi, Omega-3, kalsiyum ve protein bakımından zengin olması nedeniyle balık, çok önemli bir diyet öğünü. Öğle ve akşam yemeklerinde ızgara şeklinde ve yağ oranı açısından daha sağlıklı olan somon, çupra ve levrek gibi balıkları tercih edebilirsiniz.


Yumurta

Uzman diyetisyenler, karın kası diyetlerinde kalsiyum kaynağı olarak genelde süt yerine yumurtayı öneriyor. Özellikle kahvaltılarda yumurtayı haşlanmış olarak tüketebilirsiniz. Böylece uzun süreli tokluk hissine de sahip olursunuz.


Peynir

Protein, kemik ve kas gelişimine sağladığı faydanın yanında tokluk hissi verdiği için kilo kaybına ve vücuttaki yağ oranının azalmasına da yardımcı olur. Peynir içerisinde bol miktarda protein bulunur ve karın bölgesindeki kasların gelişimini sağlar.


Elma

Karın kası diyeti gibi çok düşük kalori içeren diyetlerde açlığın giderilebilmesi için ara öğünlerde elma yemek gerekiyor. Çok uygun bir karın kası yiyeceği olarak görülen elma, düşük kalorisi ve şeker oranıyla spor esnasında ve sonrasında hissedilen açlığı ortadan kaldırıp, enerji veriyor.


Tavuk ve kırmızı et

Karın kaslarının gelişmesi için protein tozu yerine tavuk ve kırmızı eti tercih edilmesi çok önemli. Tavuk veya kırmızı et, öğünlerde ızgara olarak her gün en az bir porsiyon tüketilmelidir.


Güncelleme Tarihi: 17 Mart 2018, 13:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER