Sadece tırnağınıza sürmeyin! Ojenin farklı kullanım alanları - İlginç fotoğraflar

Sadece tırnağınıza sürmeyin! Ojenin farklı kullanım alanları - İlginç fotoğraflar

Sadece tırnağınıza sürmeyin! Ojenin farklı kullanım alanları - İlginç fotoğraflar

Tırnaklarımızı renklendirmek için kullandığımız, hepimizin evinde şişe şişe bulunan ojeleri birçok farklı amaç için kullanabileceğinizi biliyor musunuz? 


Sürekli kullandığımız, çoğu zaman hayat kurtarıcı siyah tel tokaları farklı renkte ojelerle boyayarak sıkıcılıktan kurtarabilirsiniz. 


İğeneye iplik geçirmek sizi de çok zorluyor mu? İpliğin ucuna şeffaf oje sürüp kurumasını bekledikten sonra iğneden kolayca geçirebileceksiniz. 


Kulaklıklarınızın görünümünü rengarenk ojelerle değiştirebilirsiniz. Bu ayrıca daha sağlam olmalarını da sağlayacaktır. 


Hırka, ceket ya da gömleklerinizdeki düğmeler gevşemiş olabilir. Eğer dikip sağlamlaştırmaya vaktiniz yoksa düğmenin üzerine biraz oje sürün; hemen sağlamlaşacak. 


Bir yerleri ya da eşyaları vidalarken vidanın yerine daha sağlam oturmasını istiyorsanız üzerine bir kat oje sürmeyi deneyin. 


Alerjiniz varsa ve metal ziynet eşyası, saat gibi şeyleri takmakta zorlanıyorsanız metal kısımlarına oje sürerek teninize değmesini ve sizi rahatsız etmesini önleyebilirsiniz. 


Tam dışarıdan geldiniz ve kapıyı açmakta acele ediyorsunuz ama hangi anahtar hangi kilidi açıyor bulmakta zorlanıyor musunuz? Anahtarlarınızı ojeyle farklı renklere boyayarak hangi kilidi açtığını rahatça hatırlayabilirsiniz. 


Gözlük saplarındaki minik vidalar sürekli gevşer ve gözlüğümüzün yüzümüzde yamuk durmasına sebep olurlar. Vidanın üzerine süreceğiniz bir miktar oje bu sorunu ortadan kaldıracaktır. 


Takılarınızdan sıkıldıysanız renklerini ojeyle boyayarak değiştirebilirsiniz. 


Ayakkabılarınızın yıpranmış yerlerini aynı renkte ojeyle boyayarak yepyeni gibi görünmelerini sağlayabilirsiniz. 


Güncelleme Tarihi: 02 Mart 2018, 17:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER