İşte Samsung Odyssey monitörler!

Samsung Electronics, Odyssey oyun monitörlerini piyasa sunduğunu duyurdu.

İşte Samsung Odyssey monitörler!

Samsung Electronics, Odyssey oyun monitörlerini piyasa sunduğunu duyurdu. Las Vegas'taki CES 2020 etkinliğinde tanıtılan Odyssey serisi, en derin ve en sürükleyici kavisli ekranları sınıfının en iyi performans özellikleriyle bir araya getirerek oyun deneyimini yeniden şekillendiriyor.

G7 monitörü, dünyanın birincil 1000R oyun monitörü, yani 1.000 milimetrelik kavis yarıçapına sahip. Hem, oyunculara sorunsuz ve düzgün bir oyun deneyimi arzetmek için 1ms seri tepki süresi, 240Hz yenileme hızı ve epeyce net bir QLED görünüm kalitesini kapsayan birçok enerjik özelliği bir araya getiriyor.

Odyssey portföyünün üstün performansı, önde gelen uluslararası sertifika kuruluşu TÜV Rheinland göre da onaylandı. Kuruluş, monitörleri endüstrinin en iyi yüksek performanslı 1000R kavisli ekranı olarak kabul etti ve "Göz Konforu" sertifikası verdi.

Samsung Görsel Ekran Bölümü Kıdemli Başkan Yardımcısı Hyesung Ha, "Samsung, akıcı yeni cins oyun deneyimleri yaratma alanında aralıksız yenilikleriyle mümkün olanın sınırlarını zorlayarak, küresel oyun monitörü pazarında lider konumunu sürdürüyor. Samsung Odyssey G7 kavisli monitör, oyunculara ihtiyaç duydukları ve istedikleri gelişmiş performansı sağlayan kavis, konfor ve rekabet avantajının çok iyi birleşimi." dedi.

27, 32 ve 49 inç boyutlarındaki Odyssey oyun monitörleri, 240Hz onarım hızı, 1 ms tepki süresi ve 1000R derin kavisiyle oyun keyfini artırıyor. Oyuncular keza, ortamdaki ışıktan bağımsız olarak nerdeyse hatasız renk görünümü için Geniş Dörtlü Yüksek Çözünürlük (WQHD; 2,560×1,440 çözünürlük), 16:9 en tepe oranı, 600 cd/m2 yığın parlaklığı ve Quantum dot teknolojisinden faydalanabilir.

Samsung ayrıca, piyasa trendlerine yönelik gözleme ve tüketicilerden toplanan geri bildirimlere dayanarak fütüristik tasarım öğelerini bir araya getirdi. Mat siyah dış yüzey, oyun esnasında statik veya karanlık kalabilen ve oyuncunun tercihlerine göre renk değiştirebilen bir arkadaki yakma sistemi ile birleşiyor.

Samsung'un en yeni kavisli oyun monitörü G7, DP1.4'te NVIDIA G-SYNC Uyumluluğu ve Uyarlanabilir Senkronizasyonu da destekleyerek oyunculara herhangi bir süreklilik derhal mucizevi dinamik ve kusursuz bir oyun deneyimi sunuyor.

Odyssey monitörleri seçili mağazalardan alanlara SSD armağan fırsatı

Samsung Odyssey oyun monitörleri, Türkiye'de ise temmuz ayından itibaren satışta olacak. Monitörlerin nasihat edilen KDV dâhil satış fiyatı ise şu şekilde: 27 inç Odyssey G7 için 5.499 TL, 32 inç Odyssey G7 için 6.499 TL ve 49 inç Odyssey G9 için 13.999 TL.

Temmuz ayının ardına kadar devam edecek kampanya dahilinde ise Odyssey monitörleri Hepsiburada,shop.samsung, Mediamarkt veya Vatan Bilgisayar kanallarından satın alanlara shop.samsung.com'dan faturaları ile kullanım yapmaları durumunda, Samsung 27" Odyssey G7 için 970 EVO NVMe M.2 500GB, Samsung 32" Odyssey G7 için 970 EVO Plus NVMe M.2 500GB ve Samsung 49" Odyssey G9 için 970 EVO Plus NVMe M.2 1 TB SSD modelleri armağan edilecek.

49 inç Odyssey G9 Özellikleri

G9; Odyssey serisinin en kuvvetli ürünü; 49" ekran büyüklüğünde, QLED ekran teknolojisine sahip ve HDR1000 özelliği bulunuyor. Renklerin daha derin, doğal, parlak ve gerçeğe en yakın şekilde görülmesini sağlıyor. 240 Hz tazeleme hızı ve 1ms tepki süresi ile günümüz teknolojisinin izin verdiği yüksek çabuk monitör. RGB led ışık teknolojisi, parlak beyaz rengi ile de birleşince tasarımını daha da şık bir ülkü getiriyor. Ürün 1000R kavisli ekrana sahip olup şimdiye değin üretilen gözün doğal kavisine en yakın paneli sunuyor. Ürün DQHD çözünürlüğüne sahip. Ekran Easy Setting Box teknolojisiyle ikiye bölünebiliyor, bir yanlamasına yayın yaparken ya da video izlerken öteki yandan oyun oynanabilir. Monitör hem FreeSync Premium Pro ve G-Sync ahenkli.

27 inç ve 32 inç Odyssey

240Hz tazeleme hızına sahip bu monitörlerde VA panel olmasına karşın GTG 1ms tepki süresi yakalanıyor. Ufak ekranda oyun oynamayı tercih edenlerin 27'' ve 32" kavis baştan sona, oyuna daha hâkim olmaları ve gözlerin daha eksik yorulması sağlanıyor. QLED, HDR600 teknolojisiyle renklerin daha derin, doğal, aydınlık ve gerçeğe en yakın şekilde görülmesi mümkün oluyor. Monitörün ön kısmından her iki köşede ve arkasında RGB ışık teknolojisiyle ayrı bir ambiyans sunuluyor. Bu monitörler de G-Sync uyumlu olup QHD ekran çözünürlüğü ile geliyor.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER