Vodafone'dan şahsi hizmet

Vodafone, şebeke altyapısını yenilikçi teknolojilerle geliştirmeye devam ediyor.

Vodafone'dan şahsi hizmet

Vodafoneşebeke altyapısını yenilikçi teknolojilerle geliştirmeye devam ediyor. Türkiye'de 4.5G'de en geniş kapsamaya sahip olan Vodafone, derhal de Geleceğe Hazırlanmış Şebeke ile global deneyimini Türkiye'ye taşıyarak müşterilerine en iyi dijital deneyimi yaşatmaya hazırlanıyor. Bu kapsamda altyapılar geliştirme çalışmalarına sürat veren Vodafone, Geleceğe Hazırlanmış Şebeke (Next Generation Network - NGN) altyapısıyla müşterileri için 10 kata değin daha yüksek hız, daha fazla bağlantı sayısı ve daha düşük geç kalma süresi sağlayacak. Vodafone, müşterilerinin ihtiyaç ve isteklerine göre farklılaşan Geleceğe Hazırlanmış Şebeke ile daha akıllı ve kişiselleştirilmiş bir hizmet sunacak.

Thibaud Rerolle: "Daha zeki ve müşteri odaklı bir şebeke kuruyoruz"

"Teknoloji iletişimi şirketi" olma vizyonuyla faaliyet gösterdiklerini bildiren Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Thibaud Rerolle, şunları söyledi:

"Müşterilerimize daha iyi hizmet verebilmek için şebeke altyapımızı yeni nesil teknolojilerle geliştirmeye devam ediyoruz. Bu kapsamda hayata geçirdiğimiz Geleceğe Hazır Şebeke ile mevcut mobil altyapımızı daha hızlı, daha elastik ve geç kalma süresi daha düşük bir yapıya kavuşturuyoruz. Geleceğe Hazır Şebeke demek, çok daha akıllı, tip odaklı ve yarının ihtiyaçlarını karşılayan şebeke aramak. Böylece, müşterilerimizin kullandıkları servislere yönelik geliştirilen, kişiselleştirilmiş bir mobil şebeke yapısına dürüst ilerliyoruz. Bu yeni nesil yapıya müşterilerimizin sahip olduğu bütün zeki ürün ve servisleri de dahil ederek bağlantının zenginleştirildiği bir ekosistem oluşturuyoruz. 5G'ye giden yolda Geleceğe Hazır Şebeke'nin temelini çözüme karşın uygulamalarla kuruyoruz. Vodafone Türkiye olarak, teknolojide ilklere imza atmaya devam edeceğiz."

Mobil oyundan Nesnelerin İnterneti'ne her alanda Geleceğe Hazır Şebeke olacak

Vodafone Türkiye, Geleceğe Hazır Şebeke yapısıyla, özellikle mobil oyun, Nesnelerin İnterneti (IoT), davet servisleri, uzaktan egzersiz ve eğitim, Sabit Kablosuz Erişim (FWA), Özelleştirilmiş Mobil Şebeke (MPN) gibi alanlarda müşterilerine daha kaliteli hizmet sunabilecek. Geleceğe Hazırlanmış Şebeke bir uçtan bir uca mobil oyun hizmetleri için gelişmiş bir şebeke mimarisi kuracak olan Vodafone, gösteri servisleri için de temel bilişim (IT) yeteneklerinde iyileşme sağlayacak. Geleceğe Hazırlanmış Şebeke yapısını kullanarak lokal bir IoT platformu oluşturmaya hazırlanan Vodafone, aynı zamanda Türkiye'nin ilk MPN kurulumlarına da imza atmayı hedefliyor. FWA alanında rekabetçi bir stratejiye sahip olan Vodafone, geleceğe yönelik atacağı bu adımların tamamını enerjik bir iş ortakları platformu kurarak hayata geçirecek.

Şebekeyi akıllandıran teknolojiler bir arada

Daha zeki bir inşa sunan Geleceğe Hazır Şebeke mimarisi, bünyesinde OpenRAN, Özelleştirilmiş Mobil Şebeke (MPN), Şebeke Dilimleme, Yazılım Tanımlı Şebeke (SDN) gibi o kadar çok nitelik barındırıyor. Bunlardan OpenRAN, altyapılar kurulum, bakım ve kapasite yükseltme işlemlerini kolaylaştırıp şebeke ekonomisini iyileştirirken, şebeke ekipmanlarını açık platformlara taşıyarak işlem giderlerinde %30'a varan tasarruf sağlıyor. Öteki yana, Şebeke Dilimleme kesin bir bölgeye ait özel şebeke yapısı doğru dış etkilerden arındırılmış bir tecrübe sunarken, SDN teknolojisi de beklenmeyen durumlarda insan müdahalesine gerek kalmadan daha süratli şekilde harekete geçebilecek bir altyapılar kurmayı olası kılıyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER