WhatsApp Web'e koyu mod getiriyoruz

2015'e kadar sadece mobil cihazlar üzerinden hizmet veren WhatsApp, kendi web sitesini kurarak web tarayıcısı üzerinden de mesaj yazmanıza müsade vermeye başlamıştı.

WhatsApp Web'e koyu mod getiriyoruz

2015'e kadar sadece mobil cihazlar üzerinden hizmet veren WhatsApp, kendi web sitesini kurarak web tarayıcısı üzerinden de mesaj yazmanıza müsade vermeye başlamıştı. Süre içerisinde geliştirilen web arayüzü, şu lahza telefondakine benziyor. Oysa bir eksiği var: Koyu mod.

Karanlık modu seviyorsanız, WhatsApp Web'e resmi takviye gelene kadar beklemeniz gerekecek. Oysa geçici bir çözüm olarak şu adımları izleyebilir, WhatsApp Web'de koyu modu etkin ayla getirebilirsiniz:

1. web.whatsapp.com adresine gidin ve sohbet dıştan boş bir yere sağ tıklayın. Açılan menüden "İncele" seçeneğine tıklayın.

2. Ctrl + F'ye basın ve body class="web" dizisini arayın.

3. "web" üstüne çift tıklayın ve yanına "dark" sözcüğünü ekleyin. Yani düzenlediğiniz dizinin son hali, body class="web dark" olacak.

4. Enter'a bastığınızda WhatsApp Web'in koyu ışık halkası geldiğini göreceksiniz.

Geliştirici konsolunu sayfanın (pencerenin değil, sayfanın) sağ üstündeki "X" simgesine tıklayarak ya da Ctrl + Shift + I tuş birleşimini kullanarak kapatabilirsiniz.

Bunun geçici bir çözüm olduğunu hatırlatalım; tarayıcınızı kapatıp açtığınızda veya sayfayı yenilerseniz her şey eski haline geri dönecek.

HTML ve CSS ile aranız iyi değilse ve yukarıdaki adımların tamamiyle ne yaptığını merak ediyorsanız, şöyle özetleyebiliriz: WhatsApp'ın kısmen tamamladığı fakat henüz etkinleştirmediği koyu modu, bir CSS sınıfı ekleyerek etkinleştiriyorsunuz.

Koyu modun WhatsApp Web'e tamamiyle ne zaman geleceği bilinmiyor. Şimdilik WhatsApp Web'i her açtığınızda bu adımları uygulayabilir veya koyu mod işlevini bu yıl sunmaya başlayan masaüstü uygulamasını indirebilirsiniz.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER