9 Yaşındaki Öğrenci Hayatını Kaybetmişti: Servis Esnaf Odası Başkanı 'Takdiri İlahi' Dedi

Avcılar'da Mehmetçik İlkokulu'nun bahçesinde okul servisinin çarpması sonucu 9 yaşındaki öğrenci hayatını kaybetti.

9 Yaşındaki Öğrenci Hayatını Kaybetmişti: Servis Esnaf Odası Başkanı 'Takdiri İlahi' Dedi

Avcılar'da Mehmetçik İlkokulu'nun bahçesinde okul servisinin çarpması sonucu 9 yaşındaki öğrenci hayatını kaybetti. Bağlandığı canlı yayında kazayı değerlendiren İstanbul Umum Servis Aracı İşletmecileri Esnaf Odası Başkanı Hamza Öztürk tepki çeken ifadeler kullandı. Öztürk, yaşanan kaza için "takdiri ilahi" dedi. 

s-58eac5be477b54ddee4984f3eaa4e59f08cab6
Bugün öğle saatlerinde, Avcılar'da Mehmetçik İlkokulu'nun bahçesinde okul servisi 2. sınıf öğrencisi Eylül Mirzaoğlu'na çarptı. 9 yaşındaki Mirzaoğlu hayatını kaybetti. Avcılar'da 'Okul Bahçesinde' Servis Aracının Çarptığı Minik Eylül Hayatını Kaybetti - Yaşanan kaza okullarda güvenlik tedbirlerini bir kez daha gündeme getirdi. İstanbul Umum Servis Aracı İşletmecileri Esnaf Odası Başkanı Hamza Öztürk, NTV canlı yayınına bağlanarak bu konuyu değerlendirdi. "Şimdi güvenlik tedbirleri her ne kadar artırılsa da her şeyin başı dikkat!" diyen Öztürk, "Okulun önündeki sokağın veya caddenin çok dar olduğu ve burada her gün aynı risklerle karşılaşıldığı söyleniyor. Bunun için de daha önceden böyle sıkıntılar yaşanmasın diye özellikle okul bahçesi müsait olan okullara servis araçlarının öğrencileri okul içinde indirip bindirmeleri için uyarılar yapıldı" dedi.

"Adı üstünde çocuk bu!"

"Adı üstünde çocuk bu!""Adı üstünde çocuk bu!" Kazanın da giriş-çıkış esnasında olmasının ayrı bir talihsizlik olduğunu söyleyen Öztürk "Ama burada yapılacak olan bir şey var; okullara girip çıkarken kapıdaki güvenlik görevlilerimizin kesinlikle kapı önünü terk etmemeleri, giriş ve çıkışlarda gerek servisçiye gerekse öğrencilere yardımcı olmalılar. Bunun en büyük tedbiri bu. Bunun haricinde bir anlık dikkatsizlik diyelim veya çocuğun ani hareketi diyelim. Hepsi olabilir çünkü adı üstünde çocuk bu!" diye konuştu.

"İlk defa bir okulun bahçesinde bir öğrenciye araba çarptığını duyduk"

s-8ca61f5947ea6e0c3e75aec1ad092c47ba1f6b
Öztürk konuşmasını şöyle sürdürdü:"Taşıyoruz, zaman zaman karşılaşıyoruz ve çok üzücü bir şey daha söyleyeyim size; ben 32 yıldır servisçilik yapıyorum ilk defa bir okulun bahçesinde bir öğrenciye araba çarptığını duyduk. Bunun için bizim üzerimize düşen vazife neyse bunu yapmaya da hazırız esnaf odası olarak da birey olarak da servisçi olarak da... Ama dediğim gibi burada bir takdir-i ilahi var diyelim. Bunun haricinde başka bir tedbir alınması için de burada biz her zaman oda olarak esnaf olarak da hazırız."
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER