ABD Exxon'a öfkeli

ABD Beyaz Saray, Exxon'un 2022'de 56 milyar dolarlık net kâr açıklamasının ardından kaydettiği rekor kârlara öfkesini dile getirdi. Beyaz Saray'dan yapılan açıklamada, Amerikalıların akaryakıta yüksek fiyatlar ödediği ve Temsilciler Meclisi'ndeki Cumhuriyetçilerin petrol endüstr.

ABD Exxon'a öfkeli


ABD Beyaz Saray, Exxon'un 2022'de 56 milyar dolarlık net kâr açıklamasının ardından kaydettiği rekor kârlara öfkesini dile getirdi.

Beyaz Saray'dan yapılan açıklamada, Amerikalıların akaryakıta yüksek fiyatlar ödediği ve Temsilciler Meclisi'ndeki Cumhuriyetçilerin petrol endüstrisini desteklemeyi amaçlayan politikalar zorlama girişimlerini reddettiği için kâr marjının özellikle rahatsız edici olduğu belirtildi.

Beyaz Saray, "En son bilanço rakamları, petrol şirketlerinin üretimi artırmak için rekor kârlar ve binlerce kullanılmamış ancak onaylanmış izinler dahil ihtiyaç duydukları her şeye sahip olduğunu açıkça ortaya koyuyor, ancak bunun yerine bu kârları, hissedarların ve yöneticilerin ceplerini doldurmak için kullanmayı seçiyorlar. Cumhuriyetçiler ise, onları herhangi bir sorumluluktan korumak için bahane üstüne bahane üretiyor" dedi.

Exxon petrol devlerinin gelir rekorunu kırdı

 

ExxonMobil 603 milyon dolara hisse sattı

 

Exxon ve Chevron'dan 100 milyar dolarlık kâr

 

Exxon’dan AB’ye dava

 

Exxon'da büyük çöküş

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER