İran'da dans eden çifte 10 yıl hapis

Her ikisi de 20'li yaşlarının başında olan Astiyazh Haghighi ve nişanlısı Amir Mohammad Ahmadi, kendilerini Azadi Kulesi'nin önünde romantik bir şekilde dans ederken gösteren bir videonun viral olmasının ardından kasım ayı başlarında tutuklandı. Haghighi, İran'ın kurallarına m.

İran'da dans eden çifte 10 yıl hapis


Her ikisi de 20'li yaşlarının başında olan Astiyazh Haghighi ve nişanlısı Amir Mohammad Ahmadi, kendilerini Azadi Kulesi'nin önünde romantik bir şekilde dans ederken gösteren bir videonun viral olmasının ardından kasım ayı başlarında tutuklandı.

Haghighi, İran'ın kurallarına meydan okuyarak başörtüsü takmıyordu. Kadınların bir erkekle toplum içinde dans etmesine de izin verilmiyor.

ABD merkezli İnsan Hakları Aktivistleri Haber Ajansı (HRANA), Tahran'daki bir devrim mahkemesinin, sanıkları 10'ar yıl 6'şar ay hapis cezasına çarptırdığını, internet kullanma ve İran'dan ayrılma yasağı getirdiğini söyledi.

Tahran'da zaten popüler Instagram kullanıcısı olan çift, "yolsuzluğu ve kamu fuhuşunu teşvik etmenin" yanı sıra "ulusal güvenliği bozmak amacıyla toplanmaktan" suçlu bulundu.

İsveç'ten provokatörlere 'kullanışlı aptal' benzetmesi

 

ABD'de 522 milyon dolarlık mühimmat ihalesi

 

ABD'de 'Salgın Bitti' yasa tasarısı kabul edildi

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER