AKP Genel Başkan Yardımcısı: 'İstanbul Sözleşmesi Yerine Ankara Sözleşmesi'ni Hazırlıyoruz'

AKP Genel Başkan Yardımcısı Fatma Betül Sayan Kaya, İstanbul Sözleşmesi’nin yerine ‘Ankara Sözleşmesi’ni hazırladıklarını açıkladı. AKP Genel Başkan Yardımcısı Fatma Betül Sayan Kaya, A Haber'de katıldığı programda, Türkiye’nin İstanbul Sözleşmesi’nden çekilm.

AKP Genel Başkan Yardımcısı: 'İstanbul Sözleşmesi Yerine Ankara Sözleşmesi'ni Hazırlıyoruz'

AKP Genel Başkan Yardımcısı Fatma Betül Sayan Kaya, İstanbul Sözleşmesi’nin yerine ‘Ankara Sözleşmesi’ni hazırladıklarını açıkladı.

s-c69fde80a06f10daa3bb9470bf528e9b87a967
AKP Genel Başkan Yardımcısı Fatma Betül Sayan Kaya, A Haber'de katıldığı programda, Türkiye’nin İstanbul Sözleşmesi’nden çekilmesiyle ilgili açıklamalarda bulundu.

Farklı bir sözleşmesinin gelmesinin zorunluğu olduğunu savunan ve Ankara Sözleşmesini hazırladıklarını söyleyen Kaya, şu ifadeleri kullandı:

s-4721dcd7ed405e23a204ce67c1328cfe9a5629
"İstanbul Sözleşmesi 2011 yılında imzalanırken, Kadına karşı şiddetle mücadele için imzalanmış bir sözleşme... Son yıllarda sözleşme üzerinden farklı lobilerin yapıldığını gördük. Muhalefetin sahiplendiği bir sözleşme değildi. Ancak bu sene temmuz ayından itibaren, tamamen muhalefet etmek amacıyla kampanya yürüttüler. CHP'li Özgür Özel'i Cumhurbaşkanımızı hedef alan sözlerinden dolayı kınıyorum. Bugün geldiğimiz noktada İstanbul Sözleşmesi'nin kutuplaşmaya yol açtığını görüyoruz. Bu ayrışma kutuplaşma bizi, 'İstanbul Sözleşmesi olmasa da olur. Aslolan hukuktur' noktasına getirdi. Farklı polemiklerin gündeme gelmesiyle İstanbul Sözleşmesi'nin yerine farklı bir sözleşmenin gelmesi zorunlu olmuştur. Ankara Sözleşmesi hazırlıyoruz.”
Melih Bulu İstifa İddialarına Cevap Verdi: 'Peki Bundan Şeyin Haberi Var mı?' - Meclis Kabul Etti, Cumhurbaşkanı İptal Etti: İstanbul Sözleşmesi'nin Feshedilmesi Hukuka Uygun mu? - Bakan Koca İllere Göre Vaka Sayısı Haritasını Açıkladı
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER