Bakan Kurum, Ankapark İçin CHP'yi Suçladı: 'Hiç mi İçiniz Sızlamadı?'

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'ın Ankapark'ın son haline ilişkin paylaştığı bu görüntüler sosyal medyada gündem olmuştu.

Bakan Kurum, Ankapark İçin CHP'yi Suçladı: 'Hiç mi İçiniz Sızlamadı?'
s-c173775cf88e8f39cd26d07b8cbe47bfff0b12

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'ın Ankapark'ın son haline ilişkin paylaştığı bu görüntüler sosyal medyada gündem olmuştu.

Eski başkan Gökçek, harcanan paranın 450 milyon dolar olduğunu öne sürerken, mevcut yönetim tutarın çok daha fazla olduğunu belirtiyordu.

Gökçek'e Ankapark ve Dinozor Sevdası Soruldu: '450 Milyon Dolara Mal Oldu; Bu Çok Para mı?'

"Bu parayla 6 tane Fatih Sultan Mehmet Köprüsü yapılabilirdi"

Yavaş, basın mensupları ile birlikte atıl durumdaki Ankapark'ı gezmiş ve 'O günkü irade buranın yapılmasına karar vermiş ve 801 milyon dolar gibi bir bedelle burayı yapmıştı. Bu parayla 6 tane Fatih Sultan Mehmet Köprüsü ya da 35 bin kilometre yol yapılabilirdi. Hatta 5 bin 133 otobüs alınır, 2 adet metro hattı uzatımı yapılabilirdi'' açıklamasında bulunmuştu.

Yavaş, Ankapark'ın geleceğine ilişkin olarak ''Burayı nasıl kullanacağımızı kamuoyuna soracağız'' diyerek konuyla ilgili anket yapılacağına işaret etmişti.

Mansur Yavaş Açıkladı: Ankapark'a Ne Olacak?

"Bu görüntülerde sizin hiç mi sorumluluğunuz yok?"

Bugün Bitlis'te toplu açılış törenine katılan Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, Ankapark israfının faturasını CHP'ye kesti.Mansur Yavaş'ın 2 gün önce Twitter'dan Ankapark'ın görüntülerini paylaşmasına değinen Kurum, şu ifadeleri kullandı:'Kaderine terk edilen Ankapark'ın bu görüntülerini verirken hiç mi içiniz sızlamadı, bu görüntülerde sizin hiç mi sorumluluğunuz yok? Yolunuza sürekli algı üreterek mi devam edeceksiniz? Oysa Ankaralı hemşerilerimiz sizden hizmet, eser, proje bekliyor. İşte millete hizmeti şeref bilenler bugün Bitlis'te, tarihi adımlar atıyor. Vatandaşımız haklı olarak soruyor. Ankara'nın merkezinde çocukluğumuzun geçtiği o bölgede şöyle çocuklarımız, yavrularımız, parklar, bahçeler, oyun alanları içinde koşup eğlenseydi kötü mü olurdu? Her yaştan kardeşimiz bu yeşil alandan, sosyal alandan istifade etseydi kime ne zararı olacaktı? Sizin bu inatlaşmanızın faturasını Ankara'nın gençleri, çocukları ödedi, hala da ödüyorlar. Yazık değil mi? Yapılmış bir hizmeti beğenirsin ya da beğenmezsin belediye başkanı olarak senin görevin o hizmeti, kamunun yararına, milletin faydasına sunmaktır. Sizden beklenen, Ankara'yı sosyal medyaya konu etmeniz, mahkum etmeniz değildir. Bunlar bırakın millet için hizmet üretmeyi, eser üretmeyi yapılmış bir eseri bile korumaktan acizler.'

"3 yıldır yaptığınız gibi burayı çürümeye mi terk edeceksiniz?"

'Burası sadece bir Ankapark meselesi değildir. Burası bir zihniyet meselesidir, CHP zihniyeti meselesidir. Üzülerek görüyoruz ki Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı da CHP zihniyetine çok kolay intibak etmiş, bu zihniyetin kodlarına, geleneklerine, tarihine mahkum olmuştur.' diyen Bakan Kurum, şu değerlendirmeleri paylaştı:'Şimdi Ankara Büyükşehir Belediyesinin önünde iki seçenek var, ya geçmişi, mahkeme süreçlerini, park ile ilgili yersiz tartışmaları, sosyal medyadaki algı çalışmalarını bir kenara bırakacaksınız. Ankaralı kardeşlerimizin rızasıyla yapılan projeyi vatandaşlarımızın hizmetine sunacak, binlerce Ankaralı kardeşimize bu projede istihdam sağlayacaksınız ve burayı yükselen Ankara'mızın en güzide mekanlarından biri haline getireceksiniz. Ya da yine her fırsatta arkasına sığındığınız 'engelleniyoruz' yalanına sarılacak, burayı bir çöküntü alanı olarak bırakacaksınız. Şimdi soruyorum. Bu iki seçenekten hangisini tercih edeceksiniz? Bu alanı Ankaralı kardeşlerimizin hizmetine mi sunacaksınız? Yoksa 3 yıldır yaptığınız gibi burayı çürümeye mi terk edeceksiniz? Burayı, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da siyasi ikbaliniz için bir malzeme olarak kullanmaya devam mı edeceksiniz? Biz bu sorularımızın cevaplarını milletimiz gibi merakla bekliyoruz. Bunun sonuna kadar da takipçisi olacağız. Buradan, Selçuklu şehrinden açık ve net söylüyorum. Biz bugüne kadar Bitlis'imizde, İstanbul'umuzda, Ankara'mızda, 81 ilimizde hiçbir alanın, projenin sahipsiz kalmasına asla müsaade etmedik, bundan sonra da asla müsaade etmeyeceğiz.'

Mansur Yavaş'tan Bakan Kurum'a yanıt geldi

Bakan Kurum'un bu açıklamasına Twitter üzerinden yanıt veren Mansur Yavaş şu ifadeleri kullandı: 'Sn. Bakan,Ankapark'ın belediyemize devri sizin de bildiğinizi düşünüyorum ki, 3 yıl önce değil, mahkeme kararıyla 5 gün önce gerçekleşmiştir.Ankapark'ın geleceğine birlikte yön vermemiz adına, sizler de //forms.ankara.bel.tr/ankapark üzerinden değerli fikirlerinizi iletebilirsiniz.'

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER