kiralık bahis sitesi istanbul protez saç

'Banker Bilo' Filmi Gerçek Oldu! İnsan Kaçakçılarından Göçmene 'Maho Oyunu'

Umuda yolculuğa çıkan binlerce göçmeni dolandıran insan kaçakçıları, 'Banker Bilo' filminin şeytana pabucunu ters giydiren Maho’sundan rol çaldı.Bir grup insan kaçakçısı Silivri'de göçmenleri taşırken polis kılığına giren başka bir grup çete üyesi otobüsün yolunu kest.

'Banker Bilo' Filmi Gerçek Oldu! İnsan Kaçakçılarından Göçmene 'Maho Oyunu'

Umuda yolculuğa çıkan binlerce göçmeni dolandıran insan kaçakçıları, 'Banker Bilo' filminin şeytana pabucunu ters giydiren Maho’sundan rol çaldı.

Bir grup insan kaçakçısı Silivri'de göçmenleri taşırken polis kılığına giren başka bir grup çete üyesi otobüsün yolunu kesti ve arkadaşlarını güya 'gözaltına' aldı. Yol kenarına bırakılan göçmenler ise kaderlerine terk edildi.

s-92529a9b26ed76dc7098544084096ee707578e
Göçmen Kaçakçılığıyla Mücadele ve Hudut Kapıları Şube Müdürlüğü ekipleri, haziran ayında, uluslararası göçmen kaçakçılığı yapan bir çetenin peşine düştü. Yapılan araştırmada aralarında bebek ve çocukların da bulunduğu düzensiz göçmenlerin ülkelerinde anlaştıkları organizatörlere binlerce lira ödeyerek geldikleri Türkiye’de de başka çetelerin eline düştüğü ortaya çıktı. İstanbul’da bodrum katlardaki ‘şok evleri’nde sağlıksız koşullarda günlerce tutulan göçmenlerin, Meriç kıyısına gidip buradan botlarla Yunanistan’a geçmek için insan kaçakçılarına yeniden bin ila iki bin dolar arasında ödeme yaptıkları belirlendi.

Sahte polis kılığına girdiler

s-0a9ac0e64c4bc93a7a3379417ca98b670bb94c
Hürriyet'ten Çetin Aydın'ın haberine göre polisin peşine düştüğü çete, paralarını peşin aldıkları bir grup göçmeni Zeytinburnu’ndaki evlerden otobüse bindirdi. Silivri’ye geldiklerinde, kendilerine polis süsü veren çete üyeleri tepe lambalı bir otomobille otobüsün önünü kesti. Yaptıkları plan gereği, otobüsteki çete elemanlarını tokatlayıp zor kullanarak gözaltına alan çete üyeleri, göçmenleri de otobüsten indirdi. Çete üyeleri, sözde gözaltına aldıkları adamlarını ve otobüsü alarak oradan ayrıldı. 

Paralarını da geri alamayan göçmenler çete tarafından yol kenarında kaderlerine terk edildi.

Olay yerine gelen polis ekipleri, bazı göçmenleri yol kenarında bulurken, bazılarının ise izine ulaşamadı.

Operasyonda 10 kişi tutuklandı

s-d48c497d3e18099e4ec139d101ab9c224f0b1e
Çeteye yönelik tespitlerin ardından başlatılan operasyonda çete elebaşıları Z.Ş. ve E.K.’nin de arasında bulunduğu 14 kişi yakalandı. 127 göçmen kurtarılırken, aramalarda, 210 bin TL, 540 euro ve çok sayıda dijital malzeme ele geçti. Çetenin kullandığı altı minibüse el konuldu. Emniyetteki sorgularının ardından adliyeye çıkarılan 3’ü adli kontrolle olmak üzere 4 kişi serbest kalırken, 10 kişi tutuklandı.

Aynı 'Banker Bilo' filmi gibi...

s-f6124ec4a33f4562d5c1d8f242f41bbba8f3b4
1980 yılında Ertem Eğilmez tarafından çekilen İlyas Salman ve Şener Şen’in başrollerinde olduğu ‘Banker Bilo’ filminde de, Şener Şen'in canlandırdığı Maho karakteri, Almanya’ya gitmek isteyen birçok kişiden paralarını alarak onları Almanya’ya yerine İstanbul’a götürüyordu.Maho'nun insanları dolandırdığı bu sahne Türk sinemasının kült sahnelerinden biri haline gelmişti.

Bu haberler de ilginizi çekebilir

Abdullah Kiğılı'dan Bir Türkiye Analizi: 'AKP ile Ülkemiz 50 Yıl İleriye Gitti' - Ece Temelkuran, Ahmet Ümit, İhsan Oktay Anar... 147 Yazardan Boğaziçi İçin 'Aşağı Bakmayacağız' Açıklaması - AYM'nin Berberoğlu Kararına Uyulması Yönünde Mütalaa Sunuldu
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER