kiralık bahis sitesi istanbul protez saç

Bilim Kurulu Üyesi Prof. Kara: Yoğun Bakım Sayılarının Artık Neden Verilmediğini Bilmiyorum

Sağlık Bakanlığı’nın günlük koronavirüs tablosundan "yoğum bakım" ve "entübe" hasta sayıları kaldırıldı.

Bilim Kurulu Üyesi Prof. Kara: Yoğun Bakım Sayılarının Artık Neden Verilmediğini Bilmiyorum

Sağlık Bakanlığı’nın günlük koronavirüs tablosundan "yoğum bakım" ve "entübe" hasta sayıları kaldırıldı. 3 gündür bu başlıkların yerini "ağır hasta sayısı" ile "hastalarda zatürre oranı" başlıkları aldı. Bu değişikliğin nedenine ilişkin soruyu yanıtlayan Bilim Kurulu üyesi Prof. Ateş Kara, "Kesin nedenini bilmiyorum" dedi.

Bilim Kurulu Üyesi Prof. Kara: Yoğun Bakım Sayılarının Artık Neden Verilmediğini BilmiyorumBilim Kurulu Üyesi Prof. Kara: Yoğun Bakım Sayılarının Artık Neden Verilmediğini Bilmiyorum Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Ateş Kara, CNN Türk canlı yayınında konu hakkında dikkat çekici bir açıklama yaptı.Kara, gazeteci Selvi’nin sorusu üzerine kaldırılan yoğun bakım sayısıyla ilglili şunları söyledi:
Tam ve kesin nedenini ben bilmiyorum. Yoğun bakımdaki hastalarımızın bir kısmı çok ağır olmayan hastalar olmayabiliyordu, serviste de ağır hastalar olabiliyordu.

"Uluslararası standarda uygun olarak..."

s-5511ae167bae5bea3ea6c3284f0fcb0f2285db
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca önceki gün düzenlediği toplantıda günlük koronavirüs tablolarında artık ağır hasta sayısı ve zatürre oranının da verileceğini söylemişti.
"Türkiye Günlük Koronavirüs Tablosu’nda, bundan sonra, salgın boyunca oluşan uluslararası standarda uygun olarak, ağır hasta sayısı da verilecek. Yeni ve toplam hasta sayısına ek olarak, seyir hakkında detaylı bilgi sunması için zatürre oranı gösterilecek"

Tabloya ağır hasta sayısı ve zatürre oranı eklenirken, diğer yandan yoğun bakım ve entübe hastaların çıkarılması kafalarda soru işaretlerine yol açmıştı.

Koronavirüs Tablosu Değişti: Yoğun Bakım ve Entübe Hastalar Çıkartıldı
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER