Blinken, Ermenistan Başbakanı Paşinyan ile görüştü

Bakanlık Sözcüsü Ned Price tarafından yapılan yazılı açıklamada, “ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken, Başbakan Paşinyan'a ABD'nin Dağlık Karabağ ve çevresindeki durumu yakından izlediğine dair güvence verdi.” ifadesi paylaşıldı. Blinken’in Karabağ ihtilafıyla ilgil.

Blinken, Ermenistan Başbakanı Paşinyan ile görüştü

Bakanlık Sözcüsü Ned Price tarafından yapılan yazılı açıklamada,ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken, Başbakan Paşinyan'a ABD'nin Dağlık Karabağ ve çevresindeki durumu yakından izlediğine dair güvence verdi.” ifadesi paylaşıldı.

Blinken’in Karabağ ihtilafıyla ilgili veya bundan kaynaklanan sorunları çözmek için Ermenistan ve Azerbaycan arasında doğrudan diyalog çağrısında bulunduğu kaydedildi.

Karabağ'da geçici olarak Rus unsurların kontrolünde olan bölgelerde bulunan yasa dışı Ermeni güçlerinin, 3 Ağustos'taki terör ve sabotaj eylemi sonucu Azerbaycanlı askerin şehit olması üzerine Azerbaycan ordusu operasyon düzenlemişti.

"Kısas" ismi verilen operasyonda, yasa dışı Ermeni silahlı unsurlarına ait mevziler imha edilmiş, askeri birlik havadan vurulmuştu.

Blinken'den Türkiye ve BM'ye "tahıl" övgüsü

 

Blinken: İran'ın nükleer anlaşmaya dönmesi 'en iyi yol' olduğuna inanıyorum

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER