kiralık bahis sitesi istanbul protez saç

Boğaziçi Mezunları #BoğaziçiBenim Etiketiyle Kampanya Başlatıp Taleplerini Sıraladı

Boğaziçi Üniversitesi Mezunları Derneği sosyal medyada kampanya başlattı.

Boğaziçi Mezunları #BoğaziçiBenim Etiketiyle Kampanya Başlatıp Taleplerini Sıraladı

Boğaziçi Üniversitesi Mezunları Derneği sosyal medyada kampanya başlattı. Dernek, üniversiteden mezun olanları ve kamuoyunu profil fotoğraflarını değiştirmeye davet etti.  

s-ce4124fafa73b9e992a0d7e10647ff166cd46f
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 'rektör' atamasının ve yeni fakülte açılışlarını ilan etmesinin ardından başlayan tepkiler sürüyor.

Boğaziçi mezunları da öğrencilere ve akademisyenlere destek olmak için Twitter'dan çağrıda bulundu.

BÜMED tarafından yayınlanan çağrı metninde şu ifadelere yer verildi:"Ben bir Boğaziçi Üniversitesi mezunuyum. Barışçıl, demokratik değerlerle yetiştim. Çiftçi, işçi, memur, esnaf, öğretmen, doktor çocuğuyum. Gençliğimi okuyarak ve çalışarak geçirdim. Türkiye’nin dört bir yanından gelen insanlarla tanıştım. Öğrenci kulüplerini gördüm, sorumluluk aldım, birlikte hareket ettim. Her görüşten arkadaşlarım oldu;  üniversitemden farklılıklara saygıyı ve birlikte yaşama kültürünü öğrenerek mezun oldum.  Şimdi ülkeme ve dünyaya faydalı bir birey olmak için elimden geleni yapıyorum.  Beni ben yapan değerleri kazandığım üniversitemde yaşananları takip ediyorum. Kaygılıyım! 150 yılı aşkın bir kültürü korumaya çalışan öğrencilerin ve hocalarımın duygularını paylaşıyorum. Öğrencileriyle, kulüpleriyle, akademisyenleriyle, binalarıyla, çimleriyle   #BoğaziçiBenimÜniversitemizde geçmiş dönemlerde de olduğu gibi, sorunları barışçıl şekilde çözebileceğimize inanıyorum."

BÜMED taleplerini ise şöyle sıraladı

s-bfa17a68d3042bb2b80d4a10a7416caefe415a
Barışçıl yollarla tepkilerini ifade eden öğrencilerimize yönelik gözaltı, tutuklama ve ev hapsine son verilmesi.   Bu süreçte akademisyenlerin ve öğrencilerin haklı taleplerini ifade etmeleri sebebiyle karalanmalarının ve hedef gösterilmelerinin önüne geçilmesi. Rektörün, üniversite bileşenlerinin sürece dahil olduğu, demokratik seçim ile belirlenmesi. Yeni fakülte açılması vb. gibi üniversitenin yapısını temelden etkileyecek konularda üniversite içi özerk ve etkin mekanizmaların kullanılmasına devam edilmesi. Kapatma ya da Sahip Çık! Kafe Bar ve Restoran Çalışanları Mekanların Açılması İçin İsyan Ediyor - Mahir Ünal'dan 'Bizi Bitirdiniz' Diyen Çiftçiye 'Cebinde iPhone 6 Var, Bir de İnternet Paketi Almış' - Köpeği Tüfekle Yaraladı, Basın Mensuplarına Çıkıştı: 'Sanki Adam Öldürdük, Ne Çekiyorsunuz?'
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER