Çin lideri Şi'ye benzeşen sanatçının sosyal medya hesabı kapatıldı

Çinli opera sanatçısı Liu Keqing (63), Çin Devlet Başkanı Şi Cinping'e benzediği için sosyal medyayla başı dertte.

Çin lideri Şi'ye benzeşen sanatçının sosyal medya hesabı kapatıldı

Çinli opera sanatçısı Liu Keqing (63), Çin Devlet Başkanı Şi Cinping'e benzediği için sosyal medyayla başı dertte. Çinli ressam Keqing'in Çin liderine benzediği gerekçesiyle sansüre maruz kaldığı belirtildi.

41 BİN TAKİPÇİSİ VAR

Almanya'nın başkenti Berlin'de yaşamış Çinli bariton, 2019'dan sosyal medya hesabından kendi resimlerini ve videolarını paylaşan Keqing, sosyal medyada da sansür uygulandı. Yaklaşık 41 bin takipçiye sahip olan Liu Keqing'in sansüre maruz kalmasının nedeninin, Çin Devlet Başkanı Cinping'e benzemesi olduğu bildirildi.

SAHTE PROFİL FOTOĞRAFI NEDENİYLE HESABI KAPATILDI

Keqing yaptığı açıklamada daha sonra hesabının kapatıldığını, sosyal medya yetkililerine kimlik bilgilerini göndererek açtırmaya çalıştığını açıklama etti. Hesabının kapanma sebebi ise "sahte profil fotoğrafı" oldu.

Çin lideri Şi'ye benzeyen sanatçını sosyal medya hesabı kapatıldı Çin lideri Şi'ye benzeyen sanatçını sosyal medya hesabı kapatıldı Çin lideri Şi'ye benzeyen sanatçını sosyal medya hesabı kapatıldıÇin lideri Şi'ye benzeyen sanatçının sosyal medya hesabı kapatıldı

Kaynak: DHA

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER