Gazeteci Serdar Akinan: 'İnanamayacağınız İsimler Suriye'yi Yağmalıyor'

Gazeteci Serdar Akinan, Suriye'deki sanayi tesisleri ve çeşitli tarım alanlarının Türkiye'deki tanınmış bazı kişilerce yağmalandığını öne sürdü. Akinan'a göre yağmalamada ismi geçenler arasında bir gazetenin Ankara temsilcisinin eşi ve bir bakanın kardeşi de var.

Gazeteci Serdar Akinan: 'İnanamayacağınız İsimler Suriye'yi Yağmalıyor'

Gazeteci Serdar Akinan, Suriye'deki sanayi tesisleri ve çeşitli tarım alanlarının Türkiye'deki tanınmış bazı kişilerce yağmalandığını öne sürdü. Akinan'a göre yağmalamada ismi geçenler arasında bir gazetenin Ankara temsilcisinin eşi ve bir bakanın kardeşi de var. Gazeteci Serdar Akinan: 'İnanamayacağınız İsimler Suriye'yi Yağmalıyor'Gazeteci Serdar Akinan: 'İnanamayacağınız İsimler Suriye'yi Yağmalıyor' Serdar Akinan, KRT TV'de katıldığı programda şunları söyledi:"Ben bir belgeselle uğraşıyorum, IŞİD belgeseli, Türkiye'ye IŞİD saldırıları gibi bir şey. 15 gündür ben bölgede, Güneydoğu'da geziyorum. Öyle şeyler konuşuluyor ki... Araziye çıkınca görüyorsun. İnanamayacağınız isimler Suriye'nin yağmalanmasında, çok ünlü bir gazetecinin eşi olduğu söyleniyor. Fabrikayı yağmalamış. Gidiyorsun, çok üst düzey bir, çok üst düzey bir adamın oğlu, PKK'nin kontrol ettiği... (Araya girilip hangi gazeteci olduğu soruluyor) Bir kadın Ankara temsilcisinin eşi, Suriye'nin yağmalanmasındaki şirketin sahibi adam ya... Bir sanayi bölgesi, insanlığa karşı suçlarda yargılanacak boyutta. Bir ülkenin bir sanayi tesisini, ya İzmit bölgesini yağmalıyorsun... Suriye'nin en önemli sanayi tesislerinin bulunduğu bölge yağmalandı. Sökülüp fabrikalar getirildi. Bu operasyonu yapan firmanın sahibinden bahsediyorum. Bunun Ankara'daki ilişkileri kim. Bunun eşi, gazeteci hanımefendi kimlerle ne kadar ilişki içinde.

"Tonlarca zeytinyağı yağmalanıyor, satılıyor"

Onu geç, petrol ticareti şu anda... Güneydoğu kaynıyor. Petrol ticareti yapılıyor Güneydoğu'da. Şu anda Suriye'nin kuzeyindeki petroller, ABD şirketleri, oradan Barzani üzerinden geliyor. Barzani'nin kontrolündeki bölgelerden petrol Türkiye'ye geliyor. Ya zeytinyağı işi var inanamazsın. Şu anda zeytin ağaçların söküp getiriyorlar. Zeytinyağı işini yapan firma bir bakanın kardeşi. Tonlarca zeytinyağı yağmalanıyor, getiriliyor satılıyor.  Veyis Ateş, Ses Kaydını Yalanladı: 'Montaj' - Veyis Ateş'in 'Yok' Dediği Görüşmenin Ses Kaydı Paylaşıldı! - Turizmciler Sevinçli, Uzmanlar Endişeli: 'Delta Varyantı Rusya'yı Kasıp Kavuruyor'
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER