İbrahim Haskoloğlu: Will Connolly de Geçen Sene Yardım İstemişti, Bunun Ülkeyi Bölmekle Ne Alakası Var?

Geçtiğimiz yıl Avustralya binlerce insanın evinden olmasına milyonlarca hayvanın hayatını kaybetmesine neden olan yangınlarda, Eggboy olarak tanınan Avustralyalı aktivist Will Connolly gazeteci İbrahim Haskoloğlu'na bir video göndererek yardım istemiş.

İbrahim Haskoloğlu: Will Connolly de Geçen Sene Yardım İstemişti, Bunun Ülkeyi Bölmekle Ne Alakası Var?

Geçtiğimiz yıl Avustralya binlerce insanın evinden olmasına milyonlarca hayvanın hayatını kaybetmesine neden olan yangınlarda, Eggboy olarak tanınan Avustralyalı aktivist Will Connolly gazeteci İbrahim Haskoloğlu'na bir video göndererek yardım istemiş. Dün de Türkiye'deki yangınların bir türlü kontrol altına alınamamasından sonra insanlar Twitter'da ve Instagram'da bir #helpturkey hashtagi başlatıp dünyadan yardım istediler.

Ancak #helpturkey hastagi bazı insanlar tarafından Türkiye'nin bölünmesine yönelik bir çalışma olarak yorumlandı ve Türkiye'nin yardıma ihtiyacı yok denildi:

Orman Yangınları İçin Dünyadan Yardım İsteyenlere Ateş Püsküren Kişilerin Komplo Teorileri Pes Dedirtti -

Haskoloğlu da geçtiğimiz yıl kendisinden yardım talep eden aktivistin videosunu yeniden paylaşarak, "1 sene önce Avustralya yangını sonrası insanlar diğer ülkelerden araç ve maddi yardım çağrısı yapmışlardı. Benden de bu videoyu paylaşmamı istediler, bunun dış müdahaleyle, ülkeyi bölmekle ne alakası var? Bu şizofrendir" dedi.

s-6e1d3d44199fc4c8a49e7c56bff2345f848be1

İşte o video:

İşte o video:İşte o video:
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER