İran, ABD'ye ait iki insansız deniz aracını alıkoydu

İran, Kızıldeniz'de ABD'ye ait iki insansız deniz aracını "deniz güvenliğini tehlikeye attığı" gerekçesiyle geçici olarak alıkoyduğunu, daha sonra serbest bıraktığını bildirdi. İran devlet televizyonunun haberinde, "İran Deniz Kuvvetlerine ait Cameran muhribi dün ABD filosuna .

İran, ABD'ye ait iki insansız deniz aracını alıkoydu

İran, Kızıldeniz'de ABD'ye ait iki insansız deniz aracını "deniz güvenliğini tehlikeye attığı" gerekçesiyle geçici olarak alıkoyduğunu, daha sonra serbest bıraktığını bildirdi.

İran devlet televizyonunun haberinde, "İran Deniz Kuvvetlerine ait Cameran muhribi dün ABD filosuna uyarıda bulunduktan sonra olası bir kazayı önlemek için iki tekneyi alıkoydu. Uluslararası nakliye yolları güvene alındıktan sonra iki tekne güvenli bir alana bırakıldı” ifadeleri yer aldı.

Devlet televizyonunda yayınlanan görüntülerde, İranlı askerlerin bir geminin güvertesinden iki insansız aracı denize ittiği görüldü.

Ne olmuştu?

ABD, 30 Ağustos'ta, İran Devrim Muhafızları Ordusunun, Basra Körfezi'nde donanmaya ait insansız aracı ele geçirmeye çalıştığını ama bu girişimin yakınlarda bulunan ABD'ye ait bir savaş gemisinin müdahalesiyle engellendiğini duyurmuştu.

İran Devrim Muhafızları Ordusu ise bu insansız araca deniz güvenliğini ihlal ettiği için müdahale edildiğini ve daha sonra serbest bırakıldığını bildirmişti.

İran, ABD'ye ait deniz insansız hava aracını ele geçirmeye çalıştı

 

İran'dan nükleer faaliyet açıklaması

 

İran: Irak ile tüm kara sınırları kapatıldı

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER