İstanbul'a kar ne zaman yağacak?

Kış soğukları yurdu tam olarak etkilemedi ve Türkiye’de birçok şehir bu yıl için kar yağışını henüz göremedi.

İstanbul'a kar ne zaman yağacak?

Kış soğukları yurdu tam olarak etkilemedi ve Türkiye’de birçok şehir bu yıl için kar yağışını henüz göremedi. Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün tahminlerine göre hava sıcaklıkları bu hafta daha da artış yaşayacak. İstanbul’da 18 dereceye ulaşması beklenen sıcaklıklar Marmara’nın doğusunda 20 dereceyi aşacak.

BEYAZA BÜRÜNMEYE AZ KALDI

Küresel tahmin sistemlerinin verilerine göre, Türkiye ayın son haftasında yeni bir soğuk hava dalgasının etkisi altına girecek. Hava sıcaklıkları hissedilir derecede düşecek, birçok şehirde senenin ilk kar yağışı görülecek.

YAĞIŞLAR BÖLGE BÖLGE ETKİ GÖSTERECEK

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre: Bugün Marmara’nın kuzeyi, Doğu Akdeniz, Batı Karadeniz kıyıları ile Çanakkale, Balıkesir, Muğla, Denizli, Gaziantep, Adıyaman, Kilis çevreleri, Antalya’nın batı kesimleri, Karaman, Niğde, Malatya çevreleri ve Kayseri’nin güney kesimleri ve Şanlıurfa’nın batısının yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Yağışların yağmur ve sağanak, İç Anadolu’nun güneydoğusunun yüksekleri, Doğu Akdeniz’in iç kesimlerinin yüksekleri ve Malatya’nın yüksek kesimlerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde görüleceği tahmin ediliyor. İç ve doğu kesimlerde yer yer pus ve sis bekleniyor.

Meteoroloji uyardı: Kuvvetli kar yağışı kapıda!

 

Kabil'de şiddetli kar yağışı

 

Kartalkaya'da kar yağışı sürüyor

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER