Nüfus müdürlükleri seçim nedeniyle hafta sonu da açık

Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü, sosyal medya hesabından, "Cumhurbaşkanı Seçimi İkinci Oylamasında oy kullanacak vatandaşlarımızın T.C. Kimlik Kartı talepleri için nüfus müdürlüklerimiz 27-28 Mayıs’ta açık bulundurulacaktır.

Nüfus müdürlükleri seçim nedeniyle hafta sonu da açık

Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü, sosyal medya hesabından, "Cumhurbaşkanı Seçimi İkinci Oylamasında oy kullanacak vatandaşlarımızın T.C. Kimlik Kartı talepleri için nüfus müdürlüklerimiz 27-28 Mayıs’ta açık bulundurulacaktır. İşlemler, randevusuz olarak yapılacaktır." açıklamasında bulundu

T.C. numarası olan kimlikler de geçerli

Sandık başına gelen seçmen, Türkiye Cumhuriyeti kimlik numarasını taşıyan nüfus cüzdanı, resmi dairelerce verilen soğuk damgalı kimlik kartı, pasaport, evlenme cüzdanı, askerlik belgesi, sürücü belgesi, hakim ve savcılar ile yüksek yargı organı mensuplarına verilen mesleki kimlik kartı, avukat, noter ve askeri kimlik kartı gibi, "kimliğini tereddütsüz ortaya koyan" resimli, resmi nitelikteki belgelerden birini başkana verecek ve seçmen sıra numarasını söyleyecek. Bu belgelerden birini vermeyen seçmen oy kullanamayacak.

Kimliklerde yeni dönem

Nüfus ve Vatandaşlık İşleri'nden "geçici kimlik belgesi" açıklaması

Afetzedelere e-Devlet'ten geçici kimlik imkanı

 

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER