Okul Güvenliğini Test Etti: 13 Yaşındaki Kızının Kılığına Giren Anne Okula Sızdı...

ABD'nin Teksas eyaletinde bir kadın, kızının okuduğu ortaokulun güvenlik sistemini sınamak için öğrenci kılığına girerek okula sızdı. Independent Türkçe'den Yasin Sofuoğlu'nun derlediği habere göre, Casey Garcia, 1 Haziran'da kılık değiştirerek El Paso bölgesindeki San E.

Okul Güvenliğini Test Etti: 13 Yaşındaki Kızının Kılığına Giren Anne Okula Sızdı...

ABD'nin Teksas eyaletinde bir kadın, kızının okuduğu ortaokulun güvenlik sistemini sınamak için öğrenci kılığına girerek okula sızdı.

s-72d059d205bd72ea7d346ab046623db61e8c1a
Independent Türkçe'den Yasin Sofuoğlu'nun derlediği habere göre, Casey Garcia, 1 Haziran'da kılık değiştirerek El Paso bölgesindeki San Elizario'da yer alan Garcia Enriquez Ortaokulu'na girdi.30 yaşındaki veli, okulun güvenlik sisteminin ne kadar sağlam olduğunu test etmek için 13 yaşındaki kızının kılığına girdi ve okula giderek bir video çekti.3 Haziran'da internetten yayımladığı videoda Garcia'nın, öğretmenlerden biri durumu fark edene kadar birkaç farklı derse girdiği görüldü.

Yakalandığındaysa veli bizatihi müdüre gidip olanları anlattı. Daha sonrasında da okul yetkilileri polise ihbarda bulundu.

Yakalandığındaysa veli bizatihi müdüre gidip olanları anlattı. Daha sonrasında da okul yetkilileri polise ihbarda bulundu.Yakalandığındaysa veli bizatihi müdüre gidip olanları anlattı. Daha sonrasında da okul yetkilileri polise ihbarda bulundu. Ertesi gün El Paso County Şerif Birimi'nden ekipler kadını gözaltına almak için doğrudan kaldığı adrese gittiğinde Garcia bu anların da videosunu kaydederek YouTube'a yükledi.Garcia videoda polislere "Bilginiz olsun, görüntüleri kaydediyorum" ifadelerini kullanırken, ekiplere karşı çıkmadığını göstermek amacıyla "Tutuklamaya direnmiyorum" dedi.Garcia hakkında mülke izinsiz giriş yapma ve devlete ait kayıtları değiştirme suçlarından soruşturma başlatıldı. Ekipler ayrıca kadın hakkında birçok trafik cezasını ödemediği gerekçesiyle arama kararı çıkartıldığını da tespit etti. Garcia'nın kefaleti yaklaşık 8 bin dolar (yaklaşık 70 bin TL) olarak belirlendi.San Elizario Bağımsız Okul Bölgesi Müdürü Dr. Jeannie Meza-Chavez ise perşembe günkü açıklamasında okuldaki güvenlik önlemlerini gözden geçireceklerini ve yeniden değerlendireceklerini söyledi.Cuma günü serbest bırakılan anne ise bölge müdürüne seslenerek "Tüm günü gözaltında geçirdim ama sorum hala ortada: Çocuklarımız okullarımızda güvende mi Jeannie Meza-Chavez?" diye sordu. Hindistan'da Koronavirüs Vakaları Azalıyor, Bazı Eyaletlerde Önlemler Gevşetiliyor - Anonymous, Belge ve Ses Kayıtları Paylaşacak! 'Soygun Sadece Kamu Bankalarında Değil' - Sedat Peker'in Avukatlarının Pasaportları İptal Edildi
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER