Seçim günü yurtta hava nasıl olacak?

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından hava durumuna dair güncel tahminler yayımlandı.

Seçim günü yurtta hava nasıl olacak?

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından hava durumuna dair güncel tahminler yayımlandı. Son verilere göre yurtta aralıklarla etkili olan yağışlar bir süre daha devam edecek. Gelecek hafta ortasına kadar yağışın Türkiye’yi terk etmesi beklenmiyor.

SEÇİM GÜNÜ HAVA NASIL?

Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin 2. tur oylamasının gerçekleşeceği 28 Mart Pazar günü hava sıcaklıkları mevsim normallerinde olacak. Ülkenin kuzey kesimlerinde hafif yağmur beklenirken yağışlar iç ve güney şehirlerimizde kuvvetlenecek.

YAĞIŞLAR SÜRECEK

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre: Ülkemiz genelinin parçalı ve çok bulutlu, Trakya, Ege, Göller Yöresi, İç Anadolu, Batı ve Orta Karadeniz'in iç kesimleri, Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu, Güneydoğu Anadolu'nun doğusu ile Bilecik ve Ordu çevrelerinin aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Yağışların; İç Ege, İç Anadolu’nun kuzeybatısı, Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Aksaray, Nevşehir, Yozgat, Erzurum, Kars, Bingöl, Muş ve Bitlis çevrelerinde yerel kuvvetli olması bekleniyor. (SÖZCÜ)

Havada büyük panik

 

Bitkisel üretimin artacağı tahmin edildi

 

Okuma yazma bilen oranı —.6 oldu

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER