kiralık bahis sitesi istanbul protez saç

Süveyş Kanalı'nı Kapatan Evergreen'in TIR'ı, Bu Kez Çin'deki Bir Otoyolu Tıkadı

Karaya oturarak Süveyş Kanalı'nı tıkayan Evergreen isimli şirketin gemisi zorlu çalışmanın ardından kurtarılmışken bu kez de aynı şirkete ait bir TIR Çin'de otoyolu trafiğe kapattı. Mısır'da 24 Mart'ta Süveyş Kanalı'nda enlemesine karaya oturan ve deniz ticaretinin durmasına.

Süveyş Kanalı'nı Kapatan Evergreen'in TIR'ı, Bu Kez Çin'deki Bir Otoyolu Tıkadı

Karaya oturarak Süveyş Kanalı'nı tıkayan Evergreen isimli şirketin gemisi zorlu çalışmanın ardından kurtarılmışken bu kez de aynı şirkete ait bir TIR Çin'de otoyolu trafiğe kapattı.

s-9c271bf7708c1b99197c79da3f2414ac7166dc
Mısır'da 24 Mart'ta Süveyş Kanalı'nda enlemesine karaya oturan ve deniz ticaretinin durmasına neden olan Evergreen şirketine ait Ever Given adlı konteyner gemisi, dünyanın en önemli ticaret kanalını da ulaşıma kapattı. Tıkanan kanal nedeniyle yük dolu 320 gemi, geçiş için sıraya girdi. Ever Given isimli gemi sabah 4.30 sularında kurtarılarak yüzmeye başladı.Ancak bu kez de Evergreen şirketine ait TIR Çin'de otoyolu kapattı. Aynı şirketin konteyner taşıyan bir TIR'ı, Çin'de Changchun-Shenzhen kentleri arasındaki Nanjing Otoyolu'nda bir kazaya karıştı. Kaza sonrasında, Evergreen'in TIR'ı, aynı Süveyş Kanalı'nı tıkayan Ever Given gemisi gibi yolu enlemesine kapattı. Kaza nedeniyle otoyolda uzun süre araç geçişi sağlanamadı. Süveyş Kanalı'nı Tıkayan Ever Given Gemisi Kurtarıldı - s-6dbbba46ef61fc322a79b366a254d3e1c49c87
Dünyanın en önemli su yollarından biri olan Süveyş Kanalı'nda 24 Mart'ta dev bir konteyner gemisi ülkede yaşanan kum fırtınası ve kötü hava koşulları neticesinde görüş mesafesinin düşmesi nedeniyle kıyıya çarparak kaza yapmıştı. Süveyş Kanalı İdaresi, aynı gün deniz trafiğinin normale döndüğünü açıklamış ancak 25 Mart'ta geminin yeniden hareket edene kadar Süveyş Kanalı'ndaki seyrüsefer trafiğinin askıya alındığını duyurmuştu.Inchcape Shipping denizcilik hizmetleri tarafından yapılan açıklamada ise, "Ever Given sabah 4.30 sularında başarılı bir şekilde yüzmeye başladı. Şu anda güvende. Sonraki adımlar hakkında daha fazla bilgi, öğrenildikten sonra paylaşılacaktır" ifadeleri kullanılmıştı. Süveyş Kanalı'nı Tıkayan Geminin Görüntüleri Sosyal Medyada Viral Oldu - Konteyner Gemisinin Karaya Oturmasıyla Geçici Olarak Kapatılan Süveyş Kanalı Ekonomiyi Nasıl Etkileyecek?
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER