Üç Kızına İstismarla Suçlanan Baba 'Delil Yetersizliği' Gerekçesiyle Tahliye Oldu

Mersin'de 3 kızına cinsel istismardan dava açılan S.D.

Üç Kızına İstismarla Suçlanan Baba 'Delil Yetersizliği' Gerekçesiyle Tahliye Oldu

Mersin'de 3 kızına cinsel istismardan dava açılan S.D. tutuklu yargılandığı davanın 3. duruşmasında yeterli delil olmadığı gerekçesiyle serbest bırakıldı.

s-b65b2c39f19e2914b42a9d7b8fa76efa20283a
Mersin'de yaşayan H.G. (34) ile kız kardeşleri S.D. (32) ve S.D., (28), ocak ayında öz babaları S.D.'nin küçük yaşlarda yıllarca kendilerine cinsel istismarda bulunduğunu öne sürüp, şikayetçi oldu. 3 kız kardeşin şikayeti üzerine başlatılan soruşturma kapsamında gözaltına alınan emlakçı baba, tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. Baba S.D., hakkında 'çocuğun cinsel istismarı suçundan' 3'üncü Ağır Ceza Mahkemesi'nde dava açıldı. Baba S.D., davanın temmuz ayında görülen ikinci duruşmasında tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Tahliye kararı çıktı

s-ee736e06c0764d0ac435c0c761e4d7a65c7f30
3'üncü Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davanın 3'üncü duruşmasında mağdur kız kardeşler ve taraf avukatları hazır bulundu. Tutuklu sanık S.D.'nin Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) aracılığıyla katıldığı duruşmada akrabalar ve yakınlar dinlendi. Söz verilen hala S.D., kızların babalarından para almak için iftira attığını iddia etti. Kız kardeşler ise şantaj ve iftira iddialarını kabul etmedi. Tarafları dinleyen mahkeme heyeti, tutuklu sanık S.D.'yi yeterli delil olmadığı gerekçesiyle serbest bıraktı.

Saadet Özkan: "Üç kız kardeş sahipsiz kaldı"

UCİM Saadet Öğretmen Çocuk İstismari ile Mücadele Derneği Başkanı Saadet Özkan tahliye kararı sonrası Twitter hesabından "Tahliye ettiler. Tutuksuz yargılama olacakmış . Şu anda üç kızkardeş büyük tehlikede. Tanıklar artık asla konuşmaz. Üç kız kardeş sahipsiz kaldı. Tehditler savrulan bir ortam var" dedi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER