Varlık yönetim devi Çin'e yöneliyor

Avrupa’nın en büyük varlık yönetimi şirketi Amundi, varlık tahsisini ABD’den Çin’e kaydırıyor.

Varlık yönetim devi Çin'e yöneliyor

Avrupa’nın en büyük varlık yönetimi şirketi Amundi, varlık tahsisini ABD’den Çin’e kaydırıyor. Financial Times’ta yer alan habere göre, Amundi Yatırım Sorumlusu Vincent Mortier, Çin’in daha parlak ekonomik görünüme, daha yüksek değerlemelere ve daha ılımlı bir enflasyon beklentisine sahip olduğunu kaydetti.

Vincent Mortier, ABD ekonomisinin önümüzdeki yıl büyümeyeceğini, ancak Çin, Hindistan ve Endonezya ekonomilerinin yüzde 5 ila 6 büyüyeceğini tahmin ettiklerini belirtti. Mortier, Amundi’nin geçen yıl Çin ve Hindistan’a varlık tahsisini kademeli olarak artırdığını, 2023 yılında bu durumu hızlandırdığını hatırlattı.

ABD piyasasına da değinen Vincent Mortier, ABD piyasasındaki fiyatlandırmanın daha düşük enflasyon, faiz indirimleri, daha yüksek şirket kârları ve ekonomide yumuşak iniş gibi beklentileri gösterdiğini, ancak bu beklentilerin gerçekleşme olasılığının giderek düştüğünü söyledi. Merkezi Paris’te bulunan Amundi, 2,1 trilyon euroluk varlık yönetimi ölçeğiyle Avrupa’nın en büyük varlık yönetimi şirketi konumunda.

Goldman Sachs, varlık yönetimi yatırımlarını azaltacak

 

Varlık yönetimi ile hayatta kalan bankalar!

 

Varlık yönetim şirketleri Bitcoin yatırımı yapıyor

 

Varlık yönetim şirketleriyle ilgili yönetmelik değişikliği

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER