kiralık bahis sitesi istanbul protez saç

WhatsApp'tan Büyük Hata: Sohbetler Google'a Sızdı

Kullanıcılarına yönelik 'zorunlu güncelleme' kararı ile gündemde olan WhatsApp'ın kullanıcılarının özel mesajlarını Google ile paylaştığı ortaya çıktı. Son günlerde yeni gizlilik politikası ile gündemde olan WhatsApp şimdi ise imza attığı bir hata ile adından söz ett.

WhatsApp'tan Büyük Hata: Sohbetler Google'a Sızdı

Kullanıcılarına yönelik 'zorunlu güncelleme' kararı ile gündemde olan WhatsApp'ın kullanıcılarının özel mesajlarını Google ile paylaştığı ortaya çıktı.

s-da28c67782cd604b9935cf7bcac67178217caf
Son günlerde yeni gizlilik politikası ile gündemde olan WhatsApp şimdi ise imza attığı bir hata ile adından söz ettiriyor. NTV'nin haberine göre ilk olarak Gadgets 360 tarafından keşfedilen bir hata WhatsApp sohbetlerinin Google'da indekslenmesine neden oldu.

Özel olması gereken bağlantılar bulunuyor

s-f5860ee9ec91c142c25b0248ff4c85e913bb01
Söz konusu hata özel WhatsApp gruplarının Google’da arama yapan kişiler tarafından erişilebilme imkanı sunuyor. Bu hata aynı zamanda gizli whatsApp gruplarının katılma linklerini arama motorunda yer almasına da neden oldu. Başka bir deyişle herhangi bir kişi kısa bir Google aramasından sonra özel olması gereken gruplara ait katılma bağlantısını bularak o gruplara dahil olabiliyor.

Geçen yıl da yaşanmıştı

s-0da995d93d320ee6ebd8fdd96bf852fb0d6a1b
WhatsApp gruplarının katılma bağlantılarını arama motoruna indekslemesi ile başlayan ve pek çok kullanıcının tepkisini çeken bu durum güvenlik açığına sebep oldu. WhatsApp söz konusu sorunun çözüldüğünü açıkladı ancak benzer bir sorun 2020 yılında da yaşanmış, kısa süre sonra sorunun giderildiği belirtilmişti. Benzer sorunun bir sene arayla yeniden ortaya çıkması ise akıllarda soru işareti bıraktı. Whatsapp'tan Güncelleme Açıklaması! WhatsApp Sözleşmesi İptal Mi Oldu? - Ümit Sanlav Yazio: İşte Çok Merak Edilen WhatsApp Güncellemesi Soruları - WhatsApp Kan Kaybediyor, Telegram ve Signal Yükselişte
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER