Yaşlı Adama Zorla Maske Takıp Kafasına Kolonya Döken Şahıs Gözaltına Alındı

İstanbul'da yaşlı adamı durduran bir genç, zorla maske takarak başına kolonya döktü.

Yaşlı Adama Zorla Maske Takıp Kafasına Kolonya Döken Şahıs Gözaltına Alındı

İstanbul'da yaşlı adamı durduran bir genç, zorla maske takarak başına kolonya döktü. Sosyal medyada yayılan görüntü, büyük tepki topladı. Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı'nın başlattığı soruşturmanın ardından, olayın şüphelisi gözaltına alındı.

s-df258bc9e6903f45058cdf95af5c2fe0cb9faf
DHA'nın aktardığı habere göre, İstanbul'da yaşlı bir adamı durduran Osman K., zorla maske takarak başına kolonya döktü. "Virüsün birini bulduk" diyen şüpheli, gitmek isteyen yaşlı adamı "bak lan buraya" diyerek zorla durdurdu. Daha sonra Osman K. "virüs vakasına yakalanmış. Acil müdahale timi geldi" diyerek yaşlı adama maske takarak, başına da kolonya döktü. Ardından da "Kesinlikle kimseye bulaşmıyorsun, doğru hastaneye gidiyorsun" diyen Osman K. yaşlı adamı gönderdi.

"Babaannem ve dedem ağlamaktan kahroldu"

"Babaannem ve dedem ağlamaktan kahroldu""Babaannem ve dedem ağlamaktan kahroldu" Videonun yayılması üzerine yaşlı adam İhsan Ö.'nün oğlu Ahmet Ö. sosyal medyadan paylaşımda bulundu. Babasının şizofreni rahatsızlığı olduğunu belirten Ahmet Ö., "Kardeşlerim, videodaki kişi benim babam engelli, şizofreni rahatsızlığı var bu görüntüden etkilendiği için bir haftadır kaldırtmaya çalışıyordum ama artık yetişemedim.  Videoyu çeken şahsa ulaşmaya çalıştım oralı bile olmadı. Babaannem ve dedem ağlamaktan kahroldu" dedi.

"Şikayetçi olursanız oğlunuzu yok ederiz"

s-733a85ac3b6de432ffedd83fe9ac434a47daa1
Videonun ardından bir de tehdit edildiklerini söyleyen Ahmet Ö. olay hakkında şu şekilde konuştu: 
"Bir de babama bu görüntülerle ilgili şikayetçi olursanız oğlunu yok ederiz diye tehditte bulunmuşlar. Sosyal medyada inanmayanlar çıkar diyerekten gizliden videosunu çektim lütfen bu konunun takipçisi olun. Babamın kanuni olarak cezai ehliyeti yoktur bizim için korktuğundan dolayı 'şikayetçi değilim 'diyor. Sosyal hayatında ve aile hayatında babamızın her zaman yanındayız bütün bu olanlarla ilgili yarın savcılığa gidip suç duyurusunda bulunacağız lütfen Allah rızası için destek olun."Ayrıca Ahmet Ö., hukuki destek istediğini de kaydetti.

Gözaltına alındı

s-bc0f4449698249293aaa709aee7a954ef616dd
Olayın ardından Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından soruşturma başlatıldı. Başsavcılığın gözaltı kararı vermesinin ardından Bağcılar İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, çalışma başlattı.Görüntüleri inceleyerek kimliğini belirleyen ekipler, şüpheli Osman K.'yı gözaltına aldı. Osman K. sağlık kontrolünün ardından Bağcılar İlçe Emniyet Müdürlüğü'nde sorguya alındı.

Benzer bir olay Ankara'da da yaşanmış, gözaltına alınan zanlıya 15 gün ev cezası verilmişti

Yaşlı Amcayı Kameraya Çeken Şahsın Cezası Belli Oldu: '15 Gün Evinden Çıkamayacak, Huzurevini Ziyaret Edecek'
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER