Diyet Uzmanı Dr. Ender Saraç Cinsel İstismar İddialarıyla Yargılanıyor

Diyet uzmanı Dr. Ender Saraç, cinsel istismar iddialarıyla yargılanıyor. Olaylar hakkında detaylı bilgi ve gelişmeler için takipte kalın.

Diyet Uzmanı Dr. Ender Saraç Cinsel İstismar İddialarıyla Yargılanıyor

BESLENME ve Diyet Uzmanı Dr. Ender Saraç, Cinsel İstismar İddialarıyla Yargılandı


BESLENME ve Diyet Uzmanı Dr. Ender Saraç, Cinsel İstismar İddialarıyla Yargılandı

Diyet uzmanı Dr. Ender Saraç, 13 yaşındaki çocuğuna cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla 22.5 yıl hapis istemiyle yargılandığı davada, boşanma aşamasındaki eşi Benan Saraç ile karşı karşıya geldi. İstanbul 34’üncü Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmada müşteki olarak ifade veren Benan Saraç, Ender Saraç'tan şikâyetçi olmadığını belirtti.

“Çocuğum bana bahsetmişti. İnanmadım, konduramadım. Okulun rehberlik öğretmeni arayınca oğlumun durumu anlattığını söyledim. Ender Saraç hakkında hemen şikayete gitmedim. Çünkü oğlumun babaya karşı sinirli olduğunu biliyordum. Sonra mecburen şikâyetçi oldum. Ardından oğlum ağlayarak gerçeği itiraf etti. Böyle bir olayın yaşanmadığını söyledi. Babaya karşı çok büyük hayal kırıklığı içerisindeydi. Çünkü çocukların önünde baba, bana şiddet uyguluyordu. Ayrıca sanık hakkında ‘cinsel istismar’ konusunda şikâyetçi değilim. Böyle bir eylemi gerçekleştirdiğine inanmıyorum.”

Duruşmada tanık olarak dinlenen rehber öğretmen Osman Hakan ise, “Çocuk, babasının evde çıplak gezdiğini de söyledi.”

Benan Saraç, duruşmaya oğlu ile katıldı.

Çocuğa Kayyım Atanmasını Talep Etti

Duruşmada savunma yapan Ender Saraç da, “Çok haksız bir iftiraya uğradım. Maddi ve manevi zarar gördüm.” diye konuştu. Mahkeme, mağdur çocuğun 15 yaşından küçük ve kendisini temsil edemeyecek olması nedeniyle kayyım atanması için Sulh Mahkemesi’ne yazı yazılmasına ve çocuğun dinlenmesine karar vererek duruşmayı erteledi.

Güncelleme Tarihi: 01 Mayıs 2024, 16:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER