Almanya'da sel felaketi! 58 kişi yaşamını yitirdi, onlarca kişi kayıp

Almanya, Belçika, Lüksemburg ve Hollanda'nın bazı bölümlerinde dünden beri etkili olan sağanak yağış hayatı olumsuz etkiliyor.

Almanya'da sel felaketi! 58 kişi yaşamını yitirdi, onlarca kişi kayıp

Almanya, Belçika, Lüksemburg ve Hollanda'nın bazı bölümlerinde dünden beri etkili olan sağanak yağış hayatı olumsuz etkiliyor. Çok sayıda kişinin kaybolmasına yol açan sağanak yağışlar nedeniyle 58 kişi yaşamını yitirdi.

60 KİŞİ KAYIP

Alman basınında yer alan haberlere göre, sel felaketinde Kuzey-Ren Vestfalya eyaletinde 30, Rheinland-Pfalz eyaletinde 28 kişi yaşamını yitirdi. Rheinland-Pfalz İçişleri Bakanı Roger Lewentz, 40 ila 60 kişinin daha arandığını belirtti.

ÖLÜ SAYISININ DAHA DA ARTMASINDAN ENDİŞE EDİLİYOR

CNN Türk canlı yayınına bağlanan Hülya Sancak, sele teslim olan ülkedeki son durumu anlattı. Ölü sayısının hızla arttığına dikkat çeken Sancak, özellikle Almanya'nın batısının selden etkilendiğini belirtti. Sancak ayrıca, ülkede son yıllarda sel felaketi yaşandığını ancak bu kadar can kaybı olmadığını, ilk kez böyle bir felakete şahit olduklarını söyledi.

Almanya'da sel felaketi! 6 bina yıkıldı, 20 kişi yaşamını yitirdi

PEK ÇOK EVİ SU BASTI

Sağanak yağışın en fazla etkili olduğu Almanya'nın Kuzey Ren Vestfalya ve Rheinland - Pfalz eyaletleri ile Lüksemburg, Belçika ve Hollanda'nın bazı bölümlerinde olağanüstüsü hal ilan edildi. Bu bölgelerde yüzlerce evi su bastı. Birçok kent ve kasabaya dünden beri elektrik verilemiyor.

Almanya'da sel felaketi! 6 bina yıkıldı, 20 kişi yaşamını yitirdi

200 BİN KİŞİYE ELEKTRİK VERİLEMİYOR

Yetkililer ülkenin batısında daha fazla etkili olan yağışlar nedeniyle 200 bin kişiye elektrik verilemediğini, birçok yerleşim yerinin de sular altında kaldığını bildirdi.

Almanya'da sel felaketi! 6 bina yıkıldı, 20 kişi yaşamını yitirdi

6 BİNA YIKILDI

Bölgede etkili olumsuz hava koşulları nedeniyle 6 bina yıkılırken, çok sayıda yol trafiğe kapatıldı, tren sereleri de iptal edildi. Öte yandan, beş kişinin hayatını kaybettiği Koblenz kenti yakınlarında bulunan Ahrweiler bölgesi de afet bölgesi ilan edildi.

25 BİNA ÇÖKME TEHLİKESİ ALTINDA

25 binanın çökme tehlikesi altında olduğu aktarılırken, demiryolu ve karayolu taşımacılığının kesintiye uğradığı ve önemli bir ticaret arteri olan Ren'de nakliye çalışmalarının askıya alındığı bildirildi.

KURTARMA ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR

Rheinland-Pfalz eyaletinin Bad Neuenahr-Ahrweiler kentinde sel felaketinde hayatını kaybedenlerin sayısının da 18'e yükseldiği bildirildi. Ayrıca daha önce Sauerland bölgesinin yanı sıra Solingen ve Kamen şehirlerinde 4 kişinin su baskınlarında öldüğü açıklanmıştı.

İki eyaletin birçok bölgesinde sel ve su baskınlarından dolayı evlerin çöktüğü, cadde ve sokakların sular altında kaldığı, birçok evin de çökme tehlikesinin bulunduğu aktarıldı. Bölgede arama kurtarma çalışmaları devam ediyor.

Almanya'daki felaketten fotoğraflar:

Almanya'da sel felaketi! 6 bina yıkıldı, 33 kişi yaşamını yitirdi Almanya'da sel felaketi! 6 bina yıkıldı, 33 kişi yaşamını yitirdi Almanya'da sel felaketi! 6 bina yıkıldı, 33 kişi yaşamını yitirdi Almanya'da sel felaketi! 6 bina yıkıldı, 33 kişi yaşamını yitirdi Almanya'da sel felaketi! 6 bina yıkıldı, 33 kişi yaşamını yitirdi Almanya'da sel felaketi! 6 bina yıkıldı, 33 kişi yaşamını yitirdi Almanya'da sel felaketi! 6 bina yıkıldı, 20 kişi yaşamını yitirdi Almanya'da sel felaketi! 6 bina yıkıldı, 20 kişi yaşamını yitirdiAlmanya'da sel felaketi! 58 kişi yaşamını yitirdi, onlarca kişi kayıp

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER