Binlerce Afgan'ın Akın Ettiği Kabil Havalimanı'nda 5 Kişi Hayatını Kaybetti

Afganistan'da ülkeden ayrılmak isteyen binlerce sivilin akın ettiği ve ABD askerlerinin havaya ateş açtığı Kabil Uluslararası Havalimanı'nda en az 5 kişi hayatını kaybetti. Taliban'ın dün Afganistan'ın başkenti Kabil'e girmesinin, başkanlık sarayı ve kamu binalarının kontrolü.

Binlerce Afgan'ın Akın Ettiği Kabil Havalimanı'nda 5 Kişi Hayatını Kaybetti

Afganistan'da ülkeden ayrılmak isteyen binlerce sivilin akın ettiği ve ABD askerlerinin havaya ateş açtığı Kabil Uluslararası Havalimanı'nda en az 5 kişi hayatını kaybetti.

s-6a061fb6e7e8653758b6d1c0beff2e42c61a48
Taliban'ın dün Afganistan'ın başkenti Kabil'e girmesinin, başkanlık sarayı ve kamu binalarının kontrolünü ele geçirmesinin ardından kentte panik havası sürüyor.Binlerce kişinin akın ettiği ve piste çıktığı Kabil Havalimanı'nda 5 kişinin yaşamını yitirdiği belirtildi.

Hayatını kaybedenlerin, ABD askerlerinin açtığı ateş sonucu mu yoksa izdiham nedeniyle mi öldüğü henüz bilinmiyor.

Hayatını kaybedenlerin, ABD askerlerinin açtığı ateş sonucu mu yoksa izdiham nedeniyle mi öldüğü henüz bilinmiyor. Hayatını kaybedenlerin, ABD askerlerinin açtığı ateş sonucu mu yoksa izdiham nedeniyle mi öldüğü henüz bilinmiyor. 611a2d3501cb3e9d4828cad7.jpg

Halk akşamdan beri havaalanına akın ediyor

Afganistan'dan Kaçmak İsteyenlerin Akın Ettiği Kabil Havaalanı'nda Kaos Görüntüleri Taliban'ın dün Afganistan'ın başkenti Kabil'e girmesinin, başkanlık sarayı ve kamu binalarının kontrolünü ele geçirmesinin ardından halk arasında panik yaşanıyor.Ülkeyi terk etmek isteyen binlerce kişi, dün akşamdan bu yana Kabil Uluslararası Havalimanı'na akın etmişti.Yoğunluğun sabah saatlerinde arttığı havalimanında sivillerin pistte toplandığı görülürken, tahliyeler için alanda bulunan ABD askerleri havaya defalarca ateş açmıştı.

Taliban'dan uçuş yapılmayacak açıklaması

s-63cdb49448f3cf53629ed8448a07ef95ba7da1

Taliban ise Kabil Uluslararası Havalimanı'nın girişine gelerek, herkesin evlerine dönmesini istemiş ve şu anda uçuş yapılmayacağını açıklamıştı.

Kara yoluyla diğer vilayetlere gitmek isteyenlerin de araç bulmakta çok zorlandığı, taşıma ücretlerinin iki katına çıktığı ifade edilmişti.

Afganistan'dan Kaçmak İçin 2 Afgan'ın Uçağın İniş Takımlarına Tutundukları ve Düştükleri İddia Edildi - Afganistan'da Yıllardır Devam Eden ve Bir Türlü Bitmek Bilmeyen Kaosun Arkadasındaki Taliban Kimdir? - İnsanlara 21. Yüzyılda Cahiliye Devrini Yaşattıran Taliban'ın Çağ Dışı Uygulamaları Karşısında Kanınız Donacak
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER