Gazeteci Engin Ardıç vefat etti

6 aydır amansız bir hastalıkla mücadele eden 71 yaşındaki gazeteci Engin Ardıç, tedavi gördüğü Bağcılar Medipol Mega Üniversite Hastanesi'nde hayata gözlerini yumdu. Engin Ardıç hakkında Engin Ardıç, 1 Şubat 1952 yılında Trabzon'da dünyaya geldi.

Gazeteci Engin Ardıç vefat etti

6 aydır amansız bir hastalıkla mücadele eden 71 yaşındaki gazeteci Engin Ardıç, tedavi gördüğü Bağcılar Medipol Mega Üniversite Hastanesi'nde hayata gözlerini yumdu.

Engin Ardıç hakkında

Engin Ardıç, 1 Şubat 1952 yılında Trabzon'da dünyaya geldi. Babasının adı Mustafa Şevki, annesinin adı Vesile'dir. Doğduğu Trabzon'da anne ve babası memur olarak görevli bulunuyordu. Ardıç, Robert Koleji ve Galatasaray Lisesi'ni, ardından 1976 yılında Boğaziçi Üniversitesi Siyasal Bilimler Bölümü'nü bitirdi.

Gazetecilik mesleğine 1970 yılında, "Tiyatro '70" adlı dergide yazılar yazarak başladı. Reklam yazarlığı, BBC Türkçe yayınlar servisi spikerliği, "Cumhuriyet" ve "Politika" gazetelerinde tiyatro ve edebiyat eleştirmenliği yaptı. "Nokta" dergisinde yayın danışmanlığı görevini yürüttü. "Dünya, Sabah, Star" ve "Akşam" gazetelerinde köşe yazarlığı yaptı. Star TV'de ana haber bülteni sonrasında "Günün Yorumu" adlı programı sundu.

Gazeteci Güngör Mengi vefat etti

 

Gazeteci ve yazar Orhan Erinç hayatını kaybetti

 

Gazeteci Ergin Konuksever vefat etti

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER