Millet İttifakı'nın Cumhurbaşkanı Adayı Kim Olacak? Dilipak'tan Zülfü Livaneli İddiası

Yeni Akit yazarı Abdurrahman Dilipak, yazar ve yönetmen Zülfü Livaneli’nin eski CHP Genel Başkanı Deniz Baykal’la ilgili sözleri nedeniyle gündem olan söyleşini değerlendirdi.

Millet İttifakı'nın Cumhurbaşkanı Adayı Kim Olacak? Dilipak'tan Zülfü Livaneli İddiası

Yeni Akit yazarı Abdurrahman Dilipak, yazar ve yönetmen Zülfü Livaneli’nin eski CHP Genel Başkanı Deniz Baykal’la ilgili sözleri nedeniyle gündem olan söyleşini değerlendirdi. Dilipak, Livaneli’nin Baykal açıklaması tartışılırken  yazar İsmail Nacar’ın kendisini aradığını ve “Livaneli, Millet İttifakı’nın ortak adayı olmak istediği için, Kılıçdaroğlu’nun da bilgisi dahilinde bazı temaslarda bulunuyor” dediğini yazdı.

s-f8f7a2504a5dc9bc0bebd1e9a98ecd91c962b8
Dilipak, Livaneli’nin gazeteci İrfan Aktan’a verdiği röportajda eski CHP Genel Başkanları Bülent Ecevit, Erdal İnönü ve Deniz Baykal’la ilgili atıflarda bulunduğunu belirtti ve bu isimlerin siyasi duruşlarını değerlendirdi.Livaneli’nin sağ, Sünni tanımına göre, Erdal İnönü’nün sağcı, Ecevit’in ise ortanın sağına düştüğünü öne süren Dilipak, eski Cumhurbaşkanı Turgut Özal’ın sağ-sol, Alevi-Sünni eğilimleri bir araya getirdiğini iddia etti.Dilipak, Livaneli’nin Baykal’la ilgili açıklaması tartışılırken yazar İsmail Nacar’ın kendisini aradığını ve “Livaneli, ‘Millet İttifakı’nın ortak adayı olmak istediği için, Kılıçdaroğlu’nun da bilgisi dahilinde bazı temaslarda bulunuyor” dediğini yazdı.Yazının tamamına buradan ulaşabilirsiniz. Sahilde Yürüyüş Yapanlar Buldu: Samsun'da Kıyıya İskelet Vurdu - Konya Valiliği, Tuz Gölü’ndeki Flamingo Ölümleriyle İlgili Soruşturma Başlattı - Uzmanlar Korkunç Kuraklık İçin Tarih Verdi!
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER