Tinder'a Sabıka Kaydı Sorgulama Özelliği Geliyor

Dünyanın en çok kullanılan arkadaşlık uygulamalarından biri olan Tinder yeni bir güvenlik önlemini devreye almaya hazırlanıyor. Yeni yatırımlar yapmaya devam eden Match Group (Tinder’ın sahibi) güvenlik konusunda önemli bir yatırım yapmaya karar verdi.

Tinder'a Sabıka Kaydı Sorgulama Özelliği Geliyor

Dünyanın en çok kullanılan arkadaşlık uygulamalarından biri olan Tinder yeni bir güvenlik önlemini devreye almaya hazırlanıyor.

s-1134797aa5c1165ee8fdb80f96154f0e3691b1
Yeni yatırımlar yapmaya devam eden Match Group (Tinder’ın sahibi) güvenlik konusunda önemli bir yatırım yapmaya karar verdi. Kar amacı gütmeden sabıka kayıtlarını yayınlayan Garbo adlı bir kuruluşa yatırım yapmaya karar veren Match Group, Tinder’a yeni bir özellik eklemeye hazırlanıyor. Bu özelliğin sadece Tinder’la sınırlı kalmayacağı da belirtiliyor.Match Group’un OKCupid, Hinge ve Match isimli diğer uygulamalarında da Garbo’nun entegrasyonu bekleniyor. Eşleştiğinizin kişinin, “Şiddet, genel sabıka kaydı, tutuklanma, taciz, tecavüz ve diğer cinsel suçlardan” daha önce hüküm giyip giymediği konusunda bilgilere sahip olabileceksiniz.

Bilgileri anonimleştirerek tutacak

s-a9dbbbd8396e7f43c99464aeb86d4a9062552f
Garbo bu bilgileri anonimleştirerek tutacak. Tinder kesinlikle kişisel verilerinizi Garbo’yla paylaşmayacak. Kişiler gönüllü olarak bu bilgileri paylaşmak isterlerse paylaşacaklar. Cinsel şiddetten kurtulan Kathryn Kosmides tarafından 2018 yılında kurulan Garbo, başka insanların şiddete maruz kalmaması için çalışmalarına devam ediyor.Ancak belirtmek gerekli: Tinder uyuşturucu suçlarını paylaşmayacak. Özellikle ABD’de azınlıklara haksız nedenlerle bu suçların yüklendiğini düşünen firma, ABD’de bu veriler konusunda gizliliği sağlayacak. Züccaciye İndirimi Koronayı Unutturdu: Metrelerce Sosyal Mesafesiz Kuyruk Oluştu - Twitter’da Devlet Büyüklerine Hakaret Ediyordu! O Kişi Savcı Özkan Muhammed Gündüz Çıktı - Japonya Mahkemesi: 'Eşcinsel Evlilikleri Tanımamak Anayasaya Aykırı'
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER