Turizm Bakanı'ndan Kurban Bayramı Tatili Açıklaması: '9 Gün Olması Bir Şey Değiştirmiyor, Oteller Dolu'

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy Kurban Bayramı tatiliyle ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Ersoy, “Bayram tatilinin dokuz gün veya beş gün olması bir şeyi değiştirmiyor, çünkü birçok yer dolu" dedi. İHA'nın haberine göre, Turizm ve Kültür Bakanı Mehmet

Turizm Bakanı'ndan Kurban Bayramı Tatili Açıklaması: '9 Gün Olması Bir Şey Değiştirmiyor, Oteller Dolu'

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy Kurban Bayramı tatiliyle ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Ersoy, “Bayram tatilinin dokuz gün veya beş gün olması bir şeyi değiştirmiyor, çünkü birçok yer dolu" dedi.

s-23ab4d122ed30d5730778d3f29d8a6a2ea7103 İHA'nın haberine göre, Turizm ve Kültür Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Bodrum’daki 17’inci Uluslararası Bodrum Bale Festivali'nin açılışına katıldı. Festival açılışında gazetecilerin sorularını yanıtlayan Ersoy, Kurban Bayramı tatili hakkında açıklamalarda bulundu.

'Tatil ihtiyacı olduğunu sanmıyorum'

'Tatil ihtiyacı olduğunu sanmıyorum''Tatil ihtiyacı olduğunu sanmıyorum' Kurban Bayramı tatilinin Dokuz gün veya beş gün olması bir şeyi fark ettirmeyeceğini söyleyen Bakan Ersoy, "Dokuz gün olması, beş gün olması bir şey değişmiyor. Zaten yerlerin çoğu da dolu. Ben öğrendim otelci arkadaşlardan. Öyle bir ihtiyaç olduğunu da sanmıyorum. Kabinenin vereceği bir karar, benim şahsen bakanlık olarak karar verebileceğim bir konu değil ama ihtiyaç da kaldığını sanmıyorum. Zaten Bodrum'da otellerin hepsi dolu. Turist sayısında çok ciddi artış var. Bu sene inşallah ortalamada yüzde 13 ile 15 arası turist sayısında bir artış karşılayacağız" dedi.

'50 milyon hedefini aştık'

s-3fc265cbed1c656f1884b3012ae3b7aee4f3d4 Bu yıl 50 milyon hedefinin aşılacağını hatta 51-52 milyon turistin Türkiye'ye geleceğini söyleyen Ersoy açıklamasına şöyle devam etti:

"Rakamlar öyle gösteriyor. 50 milyon hedefini aştık, aşacağız gibi gözüküyor. 51 hatta 52 milyon turist sayısını yakalayacağız gibi gözüküyor. Bizim bundan sonraki hedefimiz, 2023'e koyduğumuz iddialı hedefimiz var, biliyorsunuz 75 milyon turist hedefimiz var. Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansıyla bu hedeflerle ilgili, çok ciddi çalışmalarımız olacak. Kasım ayı itibarıyla da bu çalışmalara yoğun şekilde başlayacağız. Hem turist pazarlarında çeşitlemeyi ön plana çıkartacağız hem nitelikli turiste daha yoğunlaşarak, bir tanıtım yaparak mevcut potansiyelimizi de koruyacağız. İnşallah Türkiye, 2023 hedeflerine emin adımlarla gidiyor, başaracağız."

Geçtiğimiz günlerde Türkiye Otelciler Federasyonu Başkanı Osman Ayık, Kurban Bayramı tatilininin 9 gün olarak açıklanmasını beklediklerini söylemişti

Turizmciler Kurban Bayramı Tatilinin 9 Gün Olmasını İstiyor: 'Blok Tatiller Yılbaşında Açıklansın'
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER