Yeni Akit Yazarı Ali Karahasanoğlu Yine Bildiğiniz Gibi: '17 Gün İçmezseniz Ölür müsünüz?'

İstismara uğrayan çocuk için 'orada ne işi var?', bebeğine mama verenler için 'fakirlikten bahsetmeyin' gibi söylemlerlerle toplumsal ayrışmayı derinleştiren Yeni Akit yazı işleri müdürü Ali Karahasanoğlu, tam kapanmadaki alkol yasağını eleştirenler hakkında 'ölür müsünüz.

Yeni Akit Yazarı Ali Karahasanoğlu Yine Bildiğiniz Gibi: '17 Gün İçmezseniz Ölür müsünüz?'

İstismara uğrayan çocuk için 'orada ne işi var?', bebeğine mama verenler için 'fakirlikten bahsetmeyin' gibi söylemlerlerle toplumsal ayrışmayı derinleştiren Yeni Akit yazı işleri müdürü Ali Karahasanoğlu, tam kapanmadaki alkol yasağını eleştirenler hakkında 'ölür müsünüz?' ifadesini kullandı.

s-b881ed8b2e54044f4559350b6417fabde4994f
Yeni Akit Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Ali Karahasanoğlu, 'Biz can derdindeyiz, onlar alkol' başlığıyla yayımlanan yazısında 29 Nisan saat 19:00'da başlayıp 17 Mayıs saat 05:00'e kadar sürecek tam kapanma sürecinde alkollü içki satışının yasaklanmasını kendince değerlendirdi.Daha önce kamuoyunda yapılan tam kapanma çağrılarını hatırlatan Karahasanoğlu, "Şimdi yeni bir tartışma ile karşımıza çıktılar. 'Bu tam kapanmada, alkol satışları ne olacak?' Zıkkımın kökü olacak. 17 gün içmezseniz ölür müsünüz? Zorunlu bir ihtiyaç maddesi değil. Keyif için alınan, sağlığa da zararlı bir madde" dedi

Karahasanoğlu yazısında şu ifadeleri kullandı:

s-9b548e5b77b6966687c970e8d0ca278bc35177
"Küçük küçük vesileler bulup, 'Bu zararlı alışkanlıktan nasıl kurtulabiliriz' diyeceklerine her gün 300’den fazla insanımızı koronadan kaybettiğimiz bir dönemde, fabrikaların kapanmak zorunda kaldığı, işyerlerinin birçoğunun kepenkleri indirdiği bir süreçte, beyefendilerin derdi, 'Alkol yasaklandı mı? 17 gün boyuca biz içemeyecek miyiz?' Aynı laikçi çevreler, Avrupa’daki gibi akşam saat 22.00’den sonra Türkiye’de de alkol satışına yasak geldiğinde, dünyadaki başka örnekleri görmezden gelerek isyanları oynadılar. 'Siyasi iktidar, dini gerekçelerle alkol satışına engel çıkartıyor, satışı zorlaştırıyor' dediler. Benim açımdan, dini gerekçelerle alkol satışına engel çıkartılmasında bir sakınca yok ama işin gerçeği o değildi.Avrupa'da da akşam 22.00’den sonra alkol satışı yasaktı. Bizde ise bu kural 2013’te daha yeni getiriliyordu. Hani bir-iki gıcık tip 'Alkol içemeyecek miyiz?' der. 'Fazla önemsemeyin, muhatap olmayın' yaklaşımı ile, es geçerim. Ama ciddi ciddi, haberler yapılıyor, görüşler alınıyor, 'Ne olacak bu devletin hali?' türünden röportajlar eşliğinde karalar bağlanıyor."

'Bu adamı konuşturup, algı oluşturanlara bak'

s-dcc814d2c253fc3ddc8e165e6c904d4492ec67
Yasağı eleştirenlerin algı oluşturmak istediğini söyleyen Karahasanoğlu şöyle devam etti:
"Zaten aylardır 'İlla da illa, sokağa çıkma yasağı gelsin, esnaf dükkanları kapatsın' denilmiş. Şimdi o adımın atılması gerektiğine karar verildiğinde Tekel Bayileri Platformu karşımıza çıkıyor, 'İdeolojik sebeplerle karar alındı' diyor. Milletin teravih namazlarını camide kılamadığı bir ortamda, adamın derdine bak. Bu adamı konuşturup, algı oluşturanlara bak."

Karahasanoğlu'nun tepki çeken diğer açıklamarı

Akit Yazarı: 'Bebeğinize Muhallebi Yapmıyor, Hazır Mama Veriyorsanız Açlıktan, Fakirlikten Bahsetmeyin' - Akit Yazarı: 'Bara Giden Kadın Öldürülünce, Suçlusu Dindar İnsanlar Oluyor' - İstismara Uğrayan Çocuk İçin 'Orada Ne İşi Var?' Diyen Akit Yazarına AKP'li Vekilden Tepki: 'Paçavranın Yazarı'
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER