Japonya'dan Türkiye'ye dev yatırım!

Türkiye'nin Bitcoin başta elde etmek üzere yeni cins dijital varlıklara gösterdiği ilgi Japon meslek dünyasının da dikkatini çekiyor.

Japonya'dan Türkiye'ye dev yatırım!

Türkiye'nin Bitcoin başta elde etmek üzere yeni cins dijital varlıklara gösterdiği ilgi Japon meslek dünyasının da dikkatini çekiyor. Japon meslek adamlarının takriben 6 buçuk milyon TL yatırımla Türkiye'de kurduğu dijital varlık alım satım platformu Koindex faaliyetlerine başlıyor. Dijital varlık idare şirketi Koindex'in kendi platformunda kullanacağı kripto para birimi KOIN Türkiye'de, Türk mühendisler göre geliştiriyor.

Çoklu soğuk cüzdan kullanımı, yüksek güvenlik ve yüksek hacimde hızlı işlem desteği sunan Koindex, reformcu getiri modelleri ve düşük operasyon ücretleriyle de dijital varlık yatırımcılarına merhaba diyor. Global borsaların çoğundan daha düşük operasyon ücretleriyle çalışan Koindex'te kullanıcılar ödedikleri işlem ücretlerini geri alma imkanına da sahipler. Koindex keza daha geniş bir yatırımcı kitlesine varmak için dijital varlık platformları aralarında yaygın olan satmak ortaklığı (referans) modelini de yatırımcıya sunacağını duyurdu.

Yüksek kaliteli alım satım ve listeleme hizmetleriyle sınıfının en iyi dijital varlık platformu olma hedefiyle faaliyetlerine başlayan Koindex güvenilir, saydam, verimli ve kararlı bir ticaret platformu sunarak küresel kullanıcı topluluğuna hitap ediyor. Bitcoin ilk kez elde etmek üzere kripto para ve dijital varlıklara erişimi kolaylaştırmak için kullanıcı dostu bir arayüzle tasarlanan platform, token sahiplerine al sat ticareti (trade mining), token tutma (pledge) ve marj ticareti (margin trading) gibi değişik gelir yöntemleri sunuyor.

Yatırım Japonya'dan, Teknoloji Türkiye'den

Türkiye'de kripto para alanındaki yüksek operasyon hacminin kendilerini bu ekosisteme yatırım yapmaya teşvik ettiğini vurgulayan Koindex Milletlerarası Pazarlardan Sorumluluk Sahibi Idareci Ortağı Anthony Knode: "Geleceğin para birimi olarak adlandırılan kripto paralara Türkiye özelinde yoğun bir ilgi var. Türkiye'nin inovatif dönüşümleri çabuk benimseyen genç nüfusu, kripto para dünyasında da kendini gösteriyor. Bu potansiyelin ortaya çıkarılması için büyük bir özveriyle çalışacağız. Türkiye pazarının yeni oyuncusu Koindex olarak özellikle kendi kripto paramız KOIN ile manâlı bir çıkış yakalamayı hedefliyoruz. Dijital varlık alım satımı için yarının gereklilik ve beklentilerini karşılayabilecek kuvvetli bir altyapıya ve uzmanlığa sahibiz. Yatırımcıya en iyi deneyimi sağlamaya odaklı çalışarak, Türkiye'de bu alanda ihtiyaç duyulan hizmetleri arzetmek için yola çıktık" diye konuştu.

Koindex'i öteki kripto para borsalardan ayıran belli başlı öğe olan platforma özgü KOIN token'ın yerli bir ekip tarafından geliştirildiğini yineleyen Koindex İş Geliştirme ve Pazarlama Danışmanı Demet Zübeyiroğlu: "Yapılan araştırmalar Türkiye'de kripto para alanında ilginin oldukça yüksek olduğunu gösteriyor. Kişisel ve kurumsal yatırımcıların kripto paralara olan ilgisinin bilhassa korona virüs salgını etkisiyle arttığını da gözlemliyoruz. Tam bu dönemde Asyalı yatırımcının parasını Koindex ile Türkiye'de değerlendirme isteği de Türkiye'deki kripto para ekosisteminin güvenilirliğini pekiştiriyor." diye ekledi.

Sepet kura endeksli birincil kripto token: KOIN

Koindex'in kendi platformunda kullanacağı KOIN adlı token'in değeri altın, ABD Doları ve Bitcoin (BTC) baz alınarak oluşturulan KOIN Endeksi'ne göre belirleniyor. Bu üç kur üzerinden her ayın birincil günü otomatik olarak yapılacak piyasa güncellemesi neticesinde, fiyatı stabil tutabilmek için kur kompozisyonu da yenileniyor. Endekste yaşanacak günlük yüzde 10 üstü dalgalanmalarda da altın, USD ve BTC oranı her yerde hesaplanıyor. KOIN değerinin bu vesile ile temelde altın fiyatına endeksli olarak aşamalı biçimde artması öngörülüyor.

Al sat madenciliği hem kazanç keza de sermaye kazancı karşılayan köklü değişiklik özelliğinde bir sistem olarak uyarı çekiyor. Bu inşa işlem ücretlerinden elde edilen getirilere dayanıyor. Bu ücretler Koindex göre kısmi olarak ya da ayrıntılarıyla kullanıcıya "KOIN" şeklinde iade ediliyor.

3 Haziran 2020'de VIP yatırımcılar için, 7 Haziran 2020'de ise bütün Türkiye'deki yatırımcılar için gerçekleştirilecek KOIN ön satmak günlerinde fazla daha yerinde fiyatlarla KOIN sahibi almak muhtemel olacak.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER