Genç girişimcinin markasına 12.5 milyon TL yatırım

2013 yılında kurulan ve genç bayan girişimci Eda Kurt'un kurucu ortakları arasında olduğu şirket temizlikyolda.com, online yemek yemek sipariş platformunun kurucusundan 12.5 milyon TL yatırım aldı.

Genç girişimcinin markasına 12.5 milyon TL yatırım

2013 yılında kurulan ve genç bayan girişimci Eda Kurt'un kurucu ortakları arasında olduğu şirket temizlikyolda.com, online yemek yemek sipariş platformunun kurucusundan 12.5 milyon TL yatırım aldı. Girişiminin 41 yatırımcıya ulaştığını belirten Kurt, Türkiye'nin ve dünyanın en bilindik yatırımcılarından 7 yılda toplam 5 ayrı turda milyonlarca dolar değerlendirme ile yatırımlar aldıklarını kaydetti.

Verdikleri hizmetlere de değinen Kurt, “Temizlik üzerine kurmuş olduğumuz Temizlikyolda markası, bünyesinde tecrübeli personellere sahip çoğu temizlik şirketi bulunduruyor. Biz de büyük hizmet ve servis şirketlerinin online hizmet vermesine arabuluculuk ederek ev ve ofis temizliği ile müşterilerimize temizleme hizmeti veriyoruz” ifadelerini kullandı.

“7 ülkeye teknoloji ihraç ediyoruz”

Türkiye'de temizlik sektörünün, lideri almak için yola çıktıklarını söyleyen genç girişimci Kurt, “İlerleyen zamanlarda başta Suudi Arabistan almak üzere Katar, Birleşik Arap Emirlikleri, İsrail gibi çoğu ülkeye SaaS teknolojimizi vermeye başlayarak bir pivot geçirdik. Büyük hizmet ve servis şirketlerinin online hizmet vermesine aracılık ediyoruz, şirket yönetim panelleri gibi konularda yazılımsal olarak takviye sağlıyoruz” dedi.
Arap Yarımadası'nda yakaladıkları galibiyet modelini yakında Avrupa'da hayata geçirmeyi planladıklarını bildiren Kurt, ilk hedeflerinin Almanya, Hollanda ve Avusturya olduğunu söyledi.

“Youtube'da 50 binden pozitif abonem var”

Girişimci kimliğinin yanı sıra youtuber ve influencer olarak da bilinen Eda Kurt, “Youtube'da birbirimizi çok sevdiğimiz ve yüzde 99'u kadınların oluşturduğu 50 binden artı abonem var” şeklinde konuştu.
Kurt, toplamda 5 milyondan fazla izlenmeyi geçtiklerini ve çabucak büyük bir kalabalık olmaya içten devam ettiklerini belirterek, “Düzenli olarak haftada minimum iki video paylaşıyorum ve aldığım olumlu yorumlar ile görüyorum ama, takipçi kitleme bir şeyler katabildiğim için çok mutluyum” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER